Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 83   začátekzačátekna poslední stranu  

Základní škola Frýdlant, Višňová

Pasování na čtenáře

Pasování na čtenářeV pondělí 18. června přišli do višňovské knihovny prvňáčci. Tentokrát je nečekalo povídání o knížkách, ale veliká událost - "Pasování na čtenáře". Děti se nejdříve seznámily s tím, co to je knihovna, jak v ní najít správnou knihu a jak si ji půjčit domů.  
Poté museli žáčci prokázat, že si titul "Jsem čtenář" opravdu zaslouží. Každý z nich přečetl kousek z vybrané pohádkové knihy, aby mohli být paní knihovnicí pasováni na čtenáře. Za odměnu děti dostaly od paní knihovnice diplom, medaili "Čtenář" a od pana starosty knížku "Poznej s námi Česko". Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Zdenka Zimová

Dětský den

V pátek 1. 6. 2018 jsme s našimi žáčky oslavili Den dětí. Letos jsme všichni vyrazili na výlet do Liberce. Děti z 1. a 2. ročníku navštívily zoologickou zahradu, třeťáci Ekopark a žáci 4. a 5. třídy IQ park. Fotografie z celého dne najdete ve fotogalerii.

Legiovlak ve Frýdlantě

Ve středu 30. 5. 2018 žáci 4. a 5. ročníku navštívili na frýdlantském nádraží putovní výstavu Legiovlak. Nejprve shlédli krátký film o historii legií v Rusku a následně komentovanou prohlídku jednotlivých částí vlaku. Průvodcem nám byl mladý muž v uniformě ruského legionáře, který nás provedl jednotlivými vagóny - např. polním lazaretem, kovárnou, poštou nebo vagóny, ve kterých vojáci v době pobytu v Rusku žili. Žáci měli možnost si osahat pušku z první světové války, dotknout se staré válečné protézy či prostudovat staré mapy. V předposledním vagónu náš průvodce pro děti připravil krátkou soutěž, ve které si mohly zopakovat, co si z výstavy zapamatovaly. Cenou pro dobře odpovídající byly pohlednice s obrázkem legiovlaku. Nakonec se žáci podepsali do pamětní knihy a někteří si zakoupili malou upomínku na dnešní návštěvu. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Vladimíra Erbanová, Mgr. Helena Roubalová

Natura 2000

Natura 2000Ve čtvrtek 24. 5. 2018 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili přírodovědného workshopu s tématem Natura 2000 v polském Dzialoszynie. Společně se žáky z místní školy se seznámili se smyslem evropského projektu Natura 2000, který je spojený s ochranou ptactva na vybraných místech v Evropě, v našem případě v blízkosti obou škol (u nás přírodní rezervace Meandry Smědé).
Žáci si zahráli několik přírodovědně laděných aktivit. Po vzájemném představení se navrhovali poštovní známky s tématikou chráněných rostlin a živočichů a tvořili koláže z lučních květin. Při hře na netopýry se seznámili se způsobem lovu tohoto savce. Při poznávací hře se pak dozvěděli zajímavosti ze světa lesních živočichů. Po dobrém obědě jsme se vydali do terénu - do místní přírodní rezervace Posada na polsko-německých hranicích. Celý program byl velmi hezký a zajímavý.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Položek: 1-4 z celkem: 83   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Tel.: +420 212 242 095
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

NOVINKY

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy