Jméno:
Heslo:

Základní škola Frýdlant, Višňová

Pasování na čtenáře

Pasování na čtenářeV pondělí 18. června přišli do višňovské knihovny prvňáčci. Tentokrát je nečekalo povídání o knížkách, ale veliká událost - "Pasování na čtenáře". Děti se nejdříve seznámily s tím, co to je knihovna, jak v ní najít správnou knihu a jak si ji půjčit domů.  
Poté museli žáčci prokázat, že si titul "Jsem čtenář" opravdu zaslouží. Každý z nich přečetl kousek z vybrané pohádkové knihy, aby mohli být paní knihovnicí pasováni na čtenáře. Za odměnu děti dostaly od paní knihovnice diplom, medaili "Čtenář" a od pana starosty knížku "Poznej s námi Česko". Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Zdenka Zimová

Dětský den

V pátek 1. 6. 2018 jsme s našimi žáčky oslavili Den dětí. Letos jsme všichni vyrazili na výlet do Liberce. Děti z 1. a 2. ročníku navštívily zoologickou zahradu, třeťáci Ekopark a žáci 4. a 5. třídy IQ park. Fotografie z celého dne najdete ve fotogalerii.

Legiovlak ve Frýdlantě

Ve středu 30. 5. 2018 žáci 4. a 5. ročníku navštívili na frýdlantském nádraží putovní výstavu Legiovlak. Nejprve shlédli krátký film o historii legií v Rusku a následně komentovanou prohlídku jednotlivých částí vlaku. Průvodcem nám byl mladý muž v uniformě ruského legionáře, který nás provedl jednotlivými vagóny - např. polním lazaretem, kovárnou, poštou nebo vagóny, ve kterých vojáci v době pobytu v Rusku žili. Žáci měli možnost si osahat pušku z první světové války, dotknout se staré válečné protézy či prostudovat staré mapy. V předposledním vagónu náš průvodce pro děti připravil krátkou soutěž, ve které si mohly zopakovat, co si z výstavy zapamatovaly. Cenou pro dobře odpovídající byly pohlednice s obrázkem legiovlaku. Nakonec se žáci podepsali do pamětní knihy a někteří si zakoupili malou upomínku na dnešní návštěvu. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Vladimíra Erbanová, Mgr. Helena Roubalová

Natura 2000

Natura 2000Ve čtvrtek 24. 5. 2018 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili přírodovědného workshopu s tématem Natura 2000 v polském Dzialoszynie. Společně se žáky z místní školy se seznámili se smyslem evropského projektu Natura 2000, který je spojený s ochranou ptactva na vybraných místech v Evropě, v našem případě v blízkosti obou škol (u nás přírodní rezervace Meandry Smědé).
Žáci si zahráli několik přírodovědně laděných aktivit. Po vzájemném představení se navrhovali poštovní známky s tématikou chráněných rostlin a živočichů a tvořili koláže z lučních květin. Při hře na netopýry se seznámili se způsobem lovu tohoto savce. Při poznávací hře se pak dozvěděli zajímavosti ze světa lesních živočichů. Po dobrém obědě jsme se vydali do terénu - do místní přírodní rezervace Posada na polsko-německých hranicích. Celý program byl velmi hezký a zajímavý.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Návštěva Naivního divadla v Liberci

V úterý 22. 5. a ve středu 23. 5. naše škola ve dvou skupinách navštívila Naivní divadlo v Liberci. Na programu byla předpremiéra Pohádky o Liazce. Celý děj se odehrával v době největší slávy závodního speciálu LIAZ, kdy se zúčastnil světoznámé rallye Paříž - Dakar. Dětem je zde nenásilnou a zábavnou formou přiblížena historie automobilu, který se vyráběl v našem kraji. Představení se všem líbilo.
Žáci 4. a 5. třídy následně v hodině češtiny zpracovali referáty o historii rallye Paříž - Dakar a pomocí internetu se dozvěděli další podrobnosti k tomuto závodu.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Preventivní programy v květnu

V pátek 18. 5. 2018 navštívili naší školu lektoři Majáku z Liberce, kteří si připravili preventivní programy pro žáky 4. a 5. třídy.
Ve 4. třídě se jednalo o program „Jsme parta“, který byl zaměřený na šikanu a ubližování si. Žáci se na připravených aktivitách učili posilovat respekt jednoho k druhému a porozumět pojmu šikana. V 5. ročníku byl program „Jsem originál“ zacílený na uvědomění si vlastní hodnoty, podporu zdravého sebevědomí a uchopení respektu vůči ostatním v kolektivu. Oba programy pak měly za úkol podpořit pozitivní vztahy v kolektivu.
Mgr. Helena Roubalová

Kapřík Metlík

V úterý 10. dubna naší školu navštívil pan spisovatel Jan Opatřil, který dětem četl úryvky ze své knížky o kapříku Metlíkovi. Poté s ním žáci diskutovali o tom, jak vznikají příběhy a ilustrace jeho knížek. Nakonec si děti mohly zakoupit knížku nebo upomínkové předměty s kapříkem Metlíkem.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Spali jsme ve škole!!!

V rámci předčarodějnickéko týdne jsme se rozhodli, že se chceme trochu bát, trochu si zakouzlit, zatančit, nacpat si bříška a hlavně se pořádně pobavit. A to všechno v naší škole.
Vše vypuklo v pátek 20. 4. odpoledne, kdy jsme se společně sešli ve škole. A protože nám počasí přálo, zahájili jsme akci venkovními hrami a soutěžemi. Na čerstvém vzduchu nám vyhládlo, a tak naše další kroky směřovaly k táboráku, kde si každý opekl buříka, párek nebo třeba chleba spálil na uhel.
Po vydatné večeři a vyprávění u táboráku si každý žák vyplnil ,,ČARODĚJNICKOU PRŮKAZKU“, ve které se proměnil například v Bludimíru, Smrtihlava či Pizizubku z Popelnicova atd. Vymyslel si své vlastní zaklínadlo a lektvar, který potom uvařil a prezentoval ostatním. Lektvary s různými modrými, zelenými a červenými barvami vypadaly opravdu smrtelně – podobně i jejich názvy.
Se snášející se tmou jsme se přesunuli do školy. Každý si našel své místečko na spaní, kde si rozestlal. Spát se nám ale ještě nechtělo, a tak jsme se vydali na stezku odvahy, na které nás čekaly různé nástrahy. Společně jsme museli překonat několik nastražených pavoučích sítí a překážek abychom zjistili, že musíme získat indície rozmístěné v nejtemnějsích zákoutích, abychom našli ukrytý poklad. Odměna byla zasloužená, každý si za svou odvahu z pokladu odnesl něco sladkého na zub.
Před spaním se pak konala poznávací soutěž ve znělkách pohádek a filmů. Nakonec jsme si pořádně zatančili. Příjemně unavení a vyběhaní jsme si připravili brambůrky, popcorn, křupky a další dobrůtky potřebné ke sledování pohádky na dobrou noc. Někteří z nás usnuli okamžitě, jiní nechtěli z naší hromadné spací akce ztratit ani chviličku, a tak vydrželi nespat až do brzkých ranních hodin.
Ráno nás probudilo slunce. Společně jsme se posíli dobrůtkami od našich starostlivých maminek, pobalili jsme si věci a rozešli se domů dospat, co jsme v noci nestihli.    
Žáci 2. třídy

Přespolní běh

Přespolní běhVe čtvrtek 5. dubna jsme se zúčastnili 13. ročníku přespolního běhu Open Race Višňová. Největšími soupeři se pro naše žáky v letošním roce stali děti ze základní školy z Dětřichova. I přesto jsme v některých kategoriích obsadili stupně vítězů:
Žákyňky (1. - 2. ročník)
1. místo: Natálie Šlapáková
3. místo: Klára Paříková

Nejmladší žáci (3. - 4. ročník)
2. místo: Prokop Novák
3. místo: František Jančárek

Nejmladší žákyně (3. - 4. ročník)
3. místo Barbora Židů.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci.
Mgr. Helena Roubalová

McDonald´s cup - základní kolo

V pondělí 9. 4. 2018 jsme za krásného počasí uspořádali základní kolo fotbalového turnaje McDonald´s cupu v kategorii 1. - 3. tříd. Turnaje se vedle našich žáků zúčastnili vrstevníci z Habartic a Dětřichova. Každý tým sehrál dvě utkání. Naši chlapci podali výborný výkon, obsadili 1. místo a postoupili do okrskového kola. Gratulujeme.
Žaneta Mocová

Okresní přehlídka malých recitátorů

Okresní přehlídka malých recitátorůV pátek 9. března se v libereckém DDM Větrník uskutečnila okresní přehlídka malých recitátorů. Naší školu v ní reprezentovali Samuel Šíma, Anna Richterová, Johana Pešková a Barbora Židů. Děkujeme.
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Recitační soutěž - školní kolo

V pondělí 12. 2. se ve škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Žáci soutěžili ve třech kategoriích s těmito výsledky:
Kategorie 0 (žáci 1. ročníku)
1. místo - Samuel Šíma
2. místo - Tereza Jindráková
3. místo - Selena Bacsová, Eliška Kreminová
Kategorie 1 (žíci 2. a 3. ročníku)
1. místo - Barbora Židů
2. místo - Johana Pešková
3. místo - František Vondrovský
Kategorie 2 (žáci 4. a 5. ročníku)
1. místo - Anna Richterová
2. místo - Darina Čejková
3. místo - Viktor Šolta
Rozhodování nebylo pro porotce vůbec jednoduché. Všem účastníkům soutěže děkujeme za krásné zážitky a postupujícím do okresního kola přejeme hodně úspěchů. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Preventivní programy v lednu

V pátek 12. 1. proběhly ve škole pro žáky 2. - 5. ročníku preventivní programy, které pro ně připravili lektoři z Majáku Liberec.
   Pro žáky 2. ročníku byl připravený jednohodinový program "Zdravé tělo", jehož cílem bylo především porozumět škodlivosti kouření a získání dovedností co dělat v případě, kdyby žák nalezl injekční stříkačku.
   Ve 3. ročníku proběhl dvouhodinový program "Agrese", který interaktivní formou vedl žáky k porozumění hranice mezi legrací a ubližováním a jak řešit vyhrocené situace v mezilidských vztazích.
   Žáci 4. ročníku absolvovali tříhodinový program "Alkohol a kouření" zaměřený na porozumění a předcházení nebezpečí závislosti na alkoholu a tabákových výrobcí.
   Tříhodinový program absolvovali také žáci 5. ročníku. Jeho tématem byl "Kybersvět", ve kterém byli žáci vedeni k uvědomění si vlivu internetu, jeho výhod i nevýhod. Děti byla poskytnuta pravidla pro bezpečný pohyb na internetu. V závěru programu se pak zabývali problematikou kyberšikany a hraním hazardních her na internetu.
   Všechny programy byly financovány prostřednictvím občanského sdružení Inteligentní odpoledne.
Mgr. Helena Roubalová


Sběr lesních plodů

Sběr lesních plodůVe čtvrtek 21. 12. ve škole proběhlo vyhodnocení soutěže ve sběru lesních plodů. Celkem se letos zúčastnilo 9 žáků, kteří dohromady nasbírali téměř 420 kg kaštanů a žaludů. Nejúspěšnějšími sběrači byli Julie Šímová (5. třída - 169 kg), Dominik Uzel (3. třída - 67 kg) a Lukáš Mrklas (2. třída - 60 kg). Všichni sběrači byli oceněni drobnými cenami, které jim předal zástupce mysliveckého sdružení Harta Višňová pan Tomáš Cýrus. Všem zúčastněným děkujeme. Peníze za sběr lesních plodů využijeme jako příspěvek na další akce školy.
Mgr. Helena Roubalová

První pomoc pro prvňáčky aneb když nám, medvědům, někdo stůně

První pomoc pro prvňáčky aneb když nám, medvědům, někdo stůněI v letošním roce pro naše prvňáčky připravila Záchranná služba z Liberce program "První pomoc pro prvňáky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně". Během programu se děti na konkrétních příkladech učily základům první pomoci.
Mgr. Zdenka Zimová

Bubnování ve škole

V pátek 24. 11. 2017 za námi do školy zavítal bubeník pan David Andrš. V tělocvičně připravil dva hudební workshopy. Program workshopu byl koncipovaný tak, aby se do něho zapojily všechny přítomné děti (jak ze ZŠ, tak z MŠ), které bubnovaly na bubny z plastových sudů, na hrnce nebo na plechovky s rýží, a současně pracovaly se rytmem a svým tělem. I přes velký rachot, který se zpočátku z nástrojů linul, dokázal lektor udirigovat celou skupinu dětí tak, aby ve výsledku vznikla dobrá melodie. Celý workshop navodil báječnou tvůrčí atmosféru, za což děkujeme. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Florbalový turnaj v Liberci

V úterý 28. 11. 2017 se 9 chlapců a 1 dívka zúčastnili okresního kola ČEPS Cup turnaje ve florbale. Ve své skupině naši florbalisti obsadili třetí místo, v celkovém pořadí se umístili na šestém místě. Děkujeme za dobrou reprezentaci školy. 
Žaneta Mocová

Horolezení pod Smrkem

Horolezení pod SmrkemV průběhu měsíce listopadu postupně zamířili žáci 2. - 5. třídy do Nového Města pod Smrkem, kde navštívili tělocvičnu tamní základní školy. Tady se zúčastnili programu "Horolezení pod Smrkem", který pro ně zorganizovalo občanské sdružení Lunaria z Jindřichovic pod Smrkem. Všechny děti měly možnost si vyzkoušet lezení na horolezecké stěně. Vedle toho se učili žonglérským trikům a procvičovali si tělo při různých pohybových aktivitách. Program vedle českých lektorů vedli také lektoři ze zahraničí, a tak naše dětí měly úžasnou možnost vyzkoušet své znalosti z angličtiny. Organizátorům děkujeme za krásný program.
Mgr. Helena Roubalová

Den se složkami IZS

Den se složkami IZSV pátek 15. září žáci 2. - 5. ročníku navštívili ve Frýdlantě akci, na které se prezentovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. V průběhu dopoledne se mohli u jednotlivých stanovišť seznámit s prací hasičů, vojáků, policie nebo záchranné služby. Součástí byly také ukázky zásahu složek IZS v praxi (dopravní nehoda, požár, zadržení pachatele). Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Pasování na čtenáře

Pasování na čtenářeV pátek 23. 6. 2017 proběhlo v místní knihovně pro žáčky 1. třídy naší základní školy již tradiční pasování na čtenáře. Po krátkém přivítání paní knihovnicí si žáčci vybrali jednu z připravených knih. Knihu představili a kousek z ní přečetli. Na závěr byly všechny děti slavnostně pasovány na čtenáře, obdržely diplom, medaili a krásnou knihu jako vzpomínku na tento den. Celou akci jsme zakončili drobným občerstvením.
Mgr. Adéla Paříková

Dopravní výchova - testy mladých cyklistů

V úterý 13. 6. žáci čtvrtého ročníku ve Frýdlantě skládali zkoušku mladých cyklistů. Tato zkouška se skládala z písemného testu ověřujícího teoretické znalosti pravidel silničního provozu a praktické zkoušky v jízdě na kole. Všichni žáci byli úspěšní.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Atletická olympiáda

V pátek 9. 6. 2017  jsme ve škole uspořádali Atletickou olympiádu, které se zúčastnili všichni žáci naší školy. Soutěžili ve čtyřech atletických disciplínách - skoku z místa, hodu kriketovým míčkem, běhu na 60m a vytrvalostním běhu. 
Výsledková listina:
I. kategorie - 1. ročník 
1. místo - Nikolas Krejčík
2. místo - Natálie Šlapáková
3. místo - Matyáš Šturm, Jakub Horáček
II. kategorie - 2. a 3. ročník dívky
1. místo - Sabina Hloužková
2. místo - Natálie Roubalová, Barbora Židů
3. místo - Klára Paříková
III. kategorie - 2. a 3. ročník chlapci
1. místo - Filip Melka
2. místo - Prokop Novák
3. místo - Tadeáš Chládek, František Jančárek
IV. kategorie - 4. a 5. ročník dívky
1. místo - Anna Doupovcová, Agáta Nováková
2. místo - Nikola Bečvářová
3. místo - Nikola Russová
IV kategorie - 4. a 5. ročník chlapci
1. místo - Vojtěch Kaniok
2. místo - Antoník Vondrovský
3. místo - Ondřej Bečvář
I přes velké teplo se podařilo všem účastníkům se ctí dokončit závody, a proto také všem patří veliká pochvala. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Medvídek z Titaniku

Ve středu 31. 5. se žáci 3., 4. a 5. ročníku ocitli na "na palubě Titanicu". V rámci programu "Medvídek z Titaniku" byli seznámeni s technickými parametry této legendární lodi i s detaily jejího zániku. Žáci měli možnost vidět dobové fotografie a dokumenty. Díky ukázkám z filmu se přenesli přímo na palubu i v těch nejděsivějších okamžicích celé plavby. Dozvěděli se mnoho informací o životech některých cestujících i členů posádky. Paní lektorka odpovídala na všetečné dotazy a dokonce přivezla i některé předměty ze samotné lodi. Titanik měl být nepotopitelnou lodí, shodou mnoha nešťastných náhod a špatných rozhodnutí však v roce 1912 již během své první plavby ztroskotal.
Mgr. Lucie Holanová


Výlet prvňáčků na frýdlantskou rozhlednu

V pátek 26. května se první třída vydala podívat na rozhlednu do Frýdlantu. Hned ráno jsme vyrazili za slunečného počasí pěšky lesem směr Frýdlant. Cestou jsme viděli pulce v potoce, krásné velké mraveniště, poslouchali jsme zvuky ptáků a hráli hry v přírodě. Samozřejmě nesměla chybět ani svačinka. Přesně v 10.30 jsme dorazili na rozhlednu, kde už na nás čekala prohlídka rozhledny a moc hezky udržované dětské hřiště. Po delší pauze jsme se vydali do města, kde jsme náš poznávací výlet zakončili zmrzlinou.
Mgr. Adéla Paříková

Dopravní výchova

Během května žáci 3. a 4. ročníku dvakrát navštívili dopravní hřiště ve Frýdlantě, kde se zdokonalovali v jízdě na kole a procvičovali pravidla silničního provozu. Především čtvrťáci se pilně připravovali, protože je v červnu čekají závěrečné zkoušky cyklistů.
Mgr. Lucie Holanová, Mgr. Vladimíra Erbanová

Preventivní programy v květnu

Ve středu 24. 5. 2017 proběhl ve 4. ročníku preventivní program „Jsme parta?“, který pro žáky připravil liberecký Maják. Program byl zaměřený na mezilidské vztahy, problematiku šikanování a ubližování.                                                 Mgr. Vladimíra Erbanová 

Open Race Višňová 2017

Ve čtvrtek 20. 4. proběhl již tradiční přespolní běh, kterého se zúčastnilo přibližně 150 dětí z Višňové, Raspenavy, Dětřichova a Frýdlantu. Závod proběhl bez větších problémů, všichni závodníci doběhli v pořádku do cíle. Všem gratuluji k jejich umístění.
Mgr. Adéla Paříková

Výsledky:
Žákyňky
1. místo - Natálie Šlapáková (Višňová)
2. místo - Aneta Odehnalová
3. místo - Barbora Židů (Višňová)
Žáčci 
1. místo - František Jančárek (Višňová)
2. místo - Filip Melka (Višňová)
3. místo - Jakub Křelina
Nejmladší žákyně
1. místo - Adéla Berkyová (Višňová)
2. místo - Darina Čejková (Višňová)
3. místo - Eliška Veselá (Višňová)
Nejmladší žáci
1. místo - David Morávek 
2. místo - Josef Plůta
3. místo - Tadeáš Chládek (Višňová)
Starší žákyně
1. místo - Kristýna Burgrová
2. místo - Agáta Nováková (Višňová)
3. místo - Matylda Šilpochová

Návštěva v Grainu

V pondělí 22. 5. 2017 se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili exkurze na statku Grain v Poustce. Žáci si prohlédli statek, povídali si o jednotlivých zvířatech, jak se chovají a jaký z nich máme užitek. Závěrem exkurze byla ukázka zemědělských strojů, z které byli nejvíce nadšeni hlavně chlapci.
Mgr. Adéla Paříková a Zdenka Zimová

Mc Donald´s cup Frýdlant

V pátek 7. 4. jsme se vydali v deštivém počasí na fotbalový turnaj Mc Donald´s cup do Frýdlantu. Turnaj se měl odehrát na hřišti s umělým povrchem, pro nepřízeň počasí jsme se ale přesunuli do tělocvičny ZŠ Purkyňova, kde jsme soupeřili s dětmi z Raspenavy, Frýdlantu a Dětřichova. Naši reprezentanti zvládli vzájemné zápasy na jedničku a v obou kategorích (1. - 3. třída, 4. - 5. třída) se umístili na druhém místě. Všem moc děkuji za skvělou reprezentaci školy.
Mgr. Adéla Paříková

Zdravá pětka

Zdravá pětkaVe středu 5. 4. proběhl ve škole pro žáky 3. - 5. ročníku program Zdravá pětka. V rámci programu se děti seznámily s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připravený soutěžní úkol, který plnili žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírali „pětky“. Na závěr byly všechny skupiny odměněny vysvědčením a dárečky Zdravé 5.  
Mgr. Helena Roubalová

Preventivní programy v březnu

Etika a školní řád
V pátek 17. 3. se uskutečnilo druhé pokračování programu „Etika a školní řád“. Žáci se na hraných scénkách učili pravidlům slušného chování nejenom mezi sebou, ale i k dospělým v různých situacích ve třídě i v dalších prostorách školy.

Cigaretka Retka
Ve středu 22. 3. se žáci od 2. do 5. ročníku zúčastnili programu „Cigaretka Retka“, který pro ně připravily pracovnice Státního zdravotního ústavu. Programem je provázeli dva maňásci – Dehet a Nikotin. Pomocí různých scének dětem vysvětlily, proč je důležité žít v zemi bez tabáku, jak vzniká nikotinová závislost a proč je lepší nekouřit.

 

Matematický KLOKAN - školní kolo

Matematický KLOKAN - školní koloV pátek 17. 3. se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže KLOKAN. Soutěže se zúčastnili všichni žáci od 2. do 5. ročníku. 
Výsledky:
kategorie CVRČEK:
1. místo - Prokop Novák
2. místo - Klára Paříková
3. místo - Adéla Berkyová
kategorie KLOKÁNEK:
1. místo - Vojtěch Kaniok
2. místo - Agáta Nováková
3. místo - Nikola Bečvářová, Andrea Jírovcová
Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast. 
Mgr. Šárka Vecková

Dopravní soutěž mladých cyklistů - školní kolo

Ve čtvrtek 23. 3. se ve 4. a 5. ročníku uskutečnilo školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Z obou tříd si nejlépe vedla Agáta Nováková, Tereza Židů a Nikola Bečvářová. Gratulujeme.
Mgr. Helena Roubalová

První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně

V pondělí, 27. 3., proběhl ve škole pro žáčky 1. a 2. ročníku program Záchranné služby Libereckého kraje "První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně". Děti si pod vedením Méďi Béďi vyzkoušely, jak volat záchrannou službu a poskytnout první pomoc při zlomenině, popálenině a bezvědomí. Na závěr programu každý dostal Diplom malého zdravotníka.
Mgr. Zdenka Zimová

Okresní přehlídka malých recitátorů

V pátek se v libereckém Větrníku uskutečnila okresní přehlídka malých recitátorů. Naši školu tu zastupovali František Vondrovský z 1. ročníku, Barbora Židů z 2. ročníku, Daniel Seifert z 3. ročníku, Andrea Jírovcová z4. ročníku a Nikola Bečvářová z 5. ročníku. Všem děkujeme za reprezentaci školy.
Žaneta Mocová

Florbalový turnaj žáků ve Frýdlantě

Hned v pondělí po jarních prázdninách se vybraní žáci 3. - 5. třídy zúčastnili florbalového turnaje, který se odehrál v tělocvičně ZŠ Purkyňova. Všichni hráli ze všech sil a vybojovali krásné třetí místo. Moc jim všem děkuji za reprezentaci školy a hlavně za trpělivost se svou "trenérkou". Už se těsím na další společný turnaj.
Mgr. Adéla Paříková

Spaní ve škole

V pátek 17. 2. před jarními prázdninami si třídní paní učitelka připravila pro prvňáky spaní ve škole. Během pátečního večera a sobotního dopoledne se učili spolupracovat mezi sebou, hráli různé hry, poznávali se navzájem i s paní učitelkou. Hlavním účelem celé aktivity bylo připravit děti na školu v přírodě, na dobu, kdy budou bez rodičů.
Mgr. Adéla Paříková

Veselé zoubky

Jako každoročně se 1. třída zapojila do projektu "Veselé zoubky", který pořádá Drogerie DM. Děti byly v rámci programu seznámeny s tím, jak se mají správně starat o své zoubky, a na závěr dostaly od Drogerie DM dárkový balíček s tematickým obsahem.
Mgr. Adéla Paříková

Výchovný program "Etiketa a školní řád"

V pátek 17. 2. se všichni žáci školy zúčastnili výchovného programu "Etiketa a školní řád". V rámci různých aktivit se věnovali opakování a nácviku základních pravidel chování ve škole. Jednalo se především o zdravení, společenskou přednost, omlouvání se a respektování příkazů učitele.
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Lucie Holanová

Pythagoiáda - školní kolo

Pythagoiáda - školní koloVe čtvrtek 2. 2. 2017 se uskutečnilo školní kolo Pythagoriády, kterého se zúčastnilo sedm žáků ze 4. a 5. ročníku. Úspěšnou řešitelkou se stala Agáta Nováková, která postupuje do okresního kola. Všem účastníkům děkujeme za účast. 
Mgr. Šárka Vecková

 Pořadí

Příjmení a jméno

   Počet bodů

1.

Nováková Agáta       5. ročník

10

2.

Kaniok Vojtěch            5. ročník

7

3.

Židů Tereza                5. ročník

7

4.

Vondrovský Antonín     4. ročník

3

5.

Jírovcová Andrea         4. ročník

2

6.

Pešková Ester             5. ročník

1

7.

Moudrý Adam             4. ročník

0

Návštěvy knihovny ve Višňové

V závěru ledna žáci 1., 2. a 4. ročníku navštívili v rámci hodin českého jazyka místní knihovnu, kde si pro ně paní knihovnice připravila program spojený s rozvíjením čtenářské gramotnosti. Pro většinu žáčků 1. ročníku to byla vůbec první návštěva knihovny. Starší žáci pak vyhledávali knížky podle jmen autorů a věnovali se společnému hlasitému předčítání.                                              Mgr. Adéla Paříková, Mgr. Zdenka Zimová, Mgr. Vladimíra Erbanová

 

Preventivní programy v lednu

MAJÁK
V pondělí 9. 1. ve škole proběhly dva preventivní programy, na které za námi přijeli lektoři z libereckého Majáku. První program proběhl v 5. ročníku a jeho tématem byla Kyberšikana. Druhý program zaměřený na Agresi se uskutečnil v 2. ročníku. Oba programy byly financované z prostředků poskytnutých spolkem Inteligentní odpoledne.

JABLÍČKO
Další preventivní program pod názvem „Jablíčko“ se uskutečnil ve středu 25. 1. pro žáky 1. a 2. ročníku a bezplatně jej zajistil Státní zdravotní ústav. Program byl zaměřený na zdravé stravování a získání správných stravovacích návyků. Všichni žáci dostali boxík na svačinu a pexeso.

Vánoční besídky

Vánoční besídky

Ve čtvrtek 22. 12. proběhly ve všech třídách vánoční besídky. Během dopoledne školou zněly vánoční koledy, při kterých si děti zahrály různé hry. Nakonec si děti mezi sebou nadělily malé dárečky pod ozdobené stromečky a poseděly u hrnečku čaje a cukroví, které jim připravili jejich maminky.
Mgr. Helena Roubalová

 

Vánoční florbalový turnaj

Ve středu 21. 12. se na naší škole konal vánoční florbalový turnaj, kterého se zúčastnilo 5 družstev žáků 1. - 3. ročníku z Višňové, Habartic a Dětřichova. Stejně jako v minulém roce se na 1. místě umístilo družstvo Ďáblíků z Višňové. Druhou pozici obsadilo družstvo z Habartic a třetí byli Modráci z Višňové. Všem zúčastněným děkujeme za účast a dobrou hru.
Mgr. Adéla Paříková

Vánoce v Aréně

Vánoce v AréněV pátek 9. 12. se zúčastnili naši prvňáci, druháci a čtvrťáci zábavného programu Vánoce v Aréně v Liberci. Kromě drobných dárečků byl pro ně připraven bohatý program, v rámci kterého shlédli zápas žáčků Bílých tygrů, vystoupení malých krasobruslařek nebo taneční lekci do které se sami mohli zapojit.

Plavání - poslední lekce

Plavání - poslední lekceVe středu 14. 12. naše druháky čekala poslední lekce kurzu plavání. Součástí bylo i přezkoušení, kolik jednotlivé děti uplavou. Odměnou pro ně bylo mokré vysvědčení, medaile a sladká palačinka nakonec.
Mgr. Zdenka Zimová

Vyhodnocení soutěže ve sběru lesních plodů

Vyhodnocení soutěže ve sběru lesních plodůVe čtvrtek 15. 12. jsme se o velké přestávce shromáždili před budovou školy, kde pan starosta Tomáš Cýrus vyhodnotil nejlepší sběrače kaštanů a žaludů v podzimní soutěži ve sběru lesních plodů. Na prvním místě se umístila již třetí rok za sebou Julinka Šímová se 124 kg. Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme.
Mgr. Helena Roubalová

Tabulka s celkovými výsledky:

Pořadí

Jméno

KAŠTANY kg

ŽALUDY kg

celkem kg

1.

ŠÍMOVÁ Julie

124,00

 

124,00

2.

PAŘÍKOVÁ Klára

45,00

14,1

59,10

3.

MRKLAS Lukáš

37,00

 

37,00

4.

FAKO Jan

11,20

 

11,20

5.

ROUBALOVÁ Natálie

 

7,50

7,50

6.

ŠLAPÁKOVÁ Natálie

3,00

2,50

5,50

7., 8.

NOVÁKOVI Prokop + Agáta

9,00

 

9,00

9.

KREJČÍK Nikolas

3,80

 

3,80

10.

RUSŇÁK David

2,50

 

2,50

11.

3,00

7,00

10,00

 

Celkem

 

 

269,60

Vánoční koncert na Andělce

V neděli 11. 12. se naši žáci pod vedením paní učitelky Zimové zúčastnili vánočního koncertu na Andělce, kde přítomné potěšili několika koledami, a přispěli tak k navození úžasné adventní atmosféry.

Spaní prvňáčků ve škole

První třída je pro děti velkým krokem do života. Proto se v pátek 11.11. pro žáky první třídy konalo spaní ve škole. Součástí tohoto harmonizačního dne byla společná příprava večeře, noční hledání pokladu po chodbách školy, různé skupinové hry a samozřejmě nemohla chybět diskotéka. 
Touto cestou se snažíme, aby se děti lépe poznaly a více skamarádily. Dobré je i vidět paní učitelku v trochu jiném světle. Vždy jsem ráda, když se můžou zúčastnit všechny děti. Tentokrát všichni nemohly, ale určitě už se na ně těšíme příště. Myslím, že mohu za posádku na palubě napsat, že se nám výletní plavba vydařila a brzy se těšíme na další. 
    Za "prvňáky" Adéla Paříková (kapitán na palubě)

Příběhy dědy Jožky

V pátek 4. 11. navštívil naši školu vypravěč, pan Martin Hak. Vyprávěl  žákům 2. - 5. třídy příběhy svého dědy Jožky, když byl malý. Jeho příběhy byly založeny na dobrodružství, která "děda" Jožka zažíval. Každé prožité dobrodružství končilo nějakým uličnictvím, za které by měl být potrestán. Moudrá maminka vždy volila "trest" v podobě nápravy způsobené škody (musel si vyprat ušpiněné oblečení, sám se musel umýt ve studené vodě apod). Z každého příběhu vycházelo i poučení vyplývající z daného příběhu.
Vypravěč využíval obrovský hlasový rozsah, dokázal děti zaujmout střídáním hlasu, napodobováním zvuků. Děti spolupracovaly, bylo vidět, že je příběhy zaujaly. Vystoupení bylo živé, akční, nenechalo diváky chvíli v klidu, museli reagovat na otázky, které jim byly pokládány, museli uplatnit fantazii a představivost.
Myslím, že se představení všem líbilo.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Ochrana člověka za mimořádných situací

V úterý 25. 10. proběhl ve škole projektový den věnovaný ochraně člověka za mimořádných situací. Žáci si prakticky vyzkoušeli, jak se zachovat v krizových situacích, zopakovali si důležitá telefonní čísla IZS, nacvičovali poskytnutí první pomoci při drobných zraněních či si zkoušeli zabalit evakuační zavazadlo.

Školní rok 2016/2017

Den se složkami ISZ

V pátek 16.9. se děti z 1. a 4. třídy zúčastnily Dne se složkami IZS ve Frýdlantu. Nejprve si vyzkoušely, jak se leze
do tanku a z tanku. Podívaly se, jak to vypadá v záchranném voze. Zhlédly ukázku sebeobrany a zadržení pachatele
policejním psem a dále si mohly vyzkoušet policejní výzbroj nebo se posadit na policejní motorku. Jako poslední na nás čekali potápěči v bazénu a hasiči. Ukázek bylo mnoho, bohužel jsme všechny nestihli. V příštím roce to určitě napravíme. Doporučujeme tuto akci všem, kteří na ní ještě nebyli, je opravdu povedená.
           Mgr. Adéla Paříková

Škola v přírodě

Ve dnech 27. 6. až 30. 6. vyrazilo 52 žáků naší školy spolu s pěti učitelkami na Benecko do Krkonoš.
Čekalo je tam mnoho výletů, zábavy a sportovního klání.
Navštívili podhorské městečko Jilemnici, svezli se na koních a absolvovali Lufťáckou stezku.

Ukončení školního roku

Letos jsme vysvědčení předávali již v pátek 24. června, protože od pondělí 27. června nás čekala škola v přírodě. Před samotným rozdáváním vysvědčení byli ohodnoceni žáci, kteří se v průběhu celého roku účastnili sběrových soutěží. Od paní ředitelky dostali pochvalné listy a drobné odměny. Pochvalný list byl předán i dětem, které se v letošním roce velmi dobře učily.

Školní akademie

V úterý 21. června proběhla na prostranství před školou tradiční školní akademie. Děti si připravily bohatý program. Tančily, recitovaly, zpívaly... Součástí akce bylo rozloučení se s předškoláky a žáky páté třídy, kteří příští rok již budou dojíždět do Frýdlantu. V závěru akademie bylo slavnostně otevřeno školní workoutové hřiště. Všem vystupujícím děkujeme!

Pasování na čtenáře

Letošní pasování prvňáčků na čtenáře proběhlo v knihovně v pátek 17. června. Žáčky pasovala „opravdovým“ mečem knihovnice paní Ševčíková. Nejdříve si samozřejmě ověřila, že jsou již zdatní čtenáři. Odměnou žáčkům byla nejen medaile, ale i knížka o přírodě, kterou jim předal pan starosta společně s paní Ševčíkovou.

Mgr. Z. Zimová

Atletická olympiáda

V pátek 10.6. se na hrišti TJ jiskra Višňová konala atletická olympiáda,

které se zúčastnili vybraní žáci naší školy. Svedli opravdu urputný boj o pohár

s našimi kamarády z Polska ve čtyřech disciplínách- běh na 60 m, skok z místa,

hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh na 250m (1.-3.tř.) a 500m (4.-5.tř.).

Pohár zůstal ve Višňové, která získala 659 bodů. V každé kategorii byly děti

odměněny diplomem a sladkostí.

Kategorie A-1.třída: 1.místo- Filip Melka

2.místo- Klára Paříková

3.místo- Matylda Skórka

 

Kategorie B-2.třída: 1.místo-Viktor Šolta

2.místo- Tadeáš Chládek, Szymon Augustyniak

3.místo- Sabina Hloužková

 

Kategorie C-3.třída: 1.místo-Eliška Veselá

2.místo-Darina Čejková

3.místo-Josef Michalec

 

Kategorie D-4.třída: 1.místo-Dawid Wronkowski

2.místo-Vojtěch Kaniok

3. místo-Agáta Nováková

 

Kategorie E-5.třída: 1.místo-Klaudia Konieczna

2.místo-Viktorie Bubeníková

3.místo-Dominik Melka, Patrycja Sianowska

 

Všem moc děkuji za opravdu velkou snahu a výbornou reprezentaci naší školy. Také děkuji TJ Jiskře Višňová za zapůjčení kabin.

Mgr. Adéla Paříková

 

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Ve středu 8. 6. ukončili žáci 4. třídy výuku dopravní výchovy.
Absolvovali závěrečné zkoušky, většina z nich byla úspěšná a může se pochlubit cyklistickým průkazem.

Návštěva divadla

Ve čtvrtek 2. 6. jeli žáci 4. a 5. třídy do Naivního divadla v Liberci.
Zhlédli tam hudební představení KAPELA JEDE ANEB NENÍ PECKA JAKO PECKA.

DĚTSKÝ DEN

Ve středu 1. června proběhla na naší škole oslava Mezinárodního dne dětí.
Žáci páté třídy pro ostatní připravili netradiční disciplíny.
Po jejich absolvování dostaly děti balíček sladkostí. Více

Přespolní běh

Ve čtvrtek 14. 4. se uskutečnil přespolní běh ve Višňové, který pořádalo Inteligentní odpoledne. Naši žáci se tentokrát neumístili na prvních třech příčkách v daných kategoriích. I tak si zaslouží obrovskou pochvalu, že to nevzdali, zúčastnili se a všichni doběhli v pořádku.
Mgr. Adéla Paříková

Fotbalový turnaj McDonald´s cup

V úterý 12. 4. se naši žáci zúčastnili fotbalového turnaje McDonald´s cup ve Frýdlantu. Družstvo 1.-3.třídy se umístilo na krásném 2. místě a družstvo 4.-5.třídy zvítězilo. Postoupilo tak do semifinále, které se odehraje 30. 4. v Hrádku nad Nisou se ZŠ Lidická. Pokud tento zápas vyhrajeme, postoupíme do okresního finále. Tak nám držte palce! Děkujeme.
Mgr. Adéla Paříková

Kurz pletení z papíru

V průběhu března se již potřetí ve škole uskutečnil pětidílný kurz pletení z papíru, kterého se letos zúčastnilo 11 žen z Višňové a okolí. V rámci kurzu se naučily základy pletení z papíru a vyrobily si pár prvních výrobků, které se jim moc povedly. Těším se, že se s nimi a s dalšími zájemci budu moci setkat i příští rok.

Velikonoční florbalový turnaj 4. a 5. tříd

Ve čtvrtek 17. 3. se v tělocvičně naší školy uskutečnil velikonoční florbalový turnaj, kterého se zúčastnila dvě naše smíšená družstva a dvě z Habartic. Po urputném boji naši hráči vybojovali 1. a 3. místo. Gratulujeme.

Okresní kolo recitační soutěže

V pátek 11. 3. se pět žákyň naší školy zúčastnilo okresního kola recitační soutěže v Liberci. V kategorii O. (1. třídy) nás reprezentovala Barbora Židů, v kategorii I. (2. a 3. třídy) Julie Šímová a Anna Richterová, v kategorii II. (4. a 5. třídy Viktorie Bubeníková a Nikola Bečvářová. Naše děvčata se v silné konkurenci neztratila a za své výkony si odnesla diplomy za úspěšné vystoupení a malou sladkost. Za reperezentaci školy děkujeme.
Irena Fejtková

Prvouka v 2. třídě

Prvouka v 2. třídě
V rámci hodin prvouky na téma Kdysi dávno proběhla ve 2. třídě výstava starých věcí, které si děti přinesly na výstavku z domova nebo si je zapůjčily od babiček a dědečků. Na toto téma navážeme i návštěvou skanzenu v Jindřichovicích pod Smrkem 7.3.2016 . Aby i naše děti věděly,jak žila třeba jejich prababička.
Mgr. Adéla Paříková (třídní učitelka )

Florbalový turnaj 4. a 5. tříd

V úterý 1.3. se naše děti zúčastnily základního kola florbalové soutěže, které se odehrálo na sportovní škole ZŠ Dobiášova. Vybojovali jsme krásné druhé místo. Kluci se statečně prali o každý míček a opravdu se nadřeli. Bojovat se školou, která má 700 žáků oproti našim 70 a vyhrát, to je něco. Moc děkuji všem klukům. Patří vám velká pochvala.
Mgr. Adéla Paříková 

Recitační soutěž

V pondělí 22. 2. 2016 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, které se zúčastnilo 30 žáků od 1. do 5. ročníku.
Výsledky:
1. kategorie (1. třída)
1. místo - Barbora Židů
2. místo - Klára Paříková
3. místo - František Jančárek

2. kategorie (2. a 3. třída)
1. místo - Julie Šímová
2. místo - Anna Richterová
3. místo - Daniel Seifert

3. kategorie
1. místo - Viktorie Bubeníková
2. místo - Nikola Bečvářová
3. místo - Agáta Nováková, Tereza Židů

Všem dětem děkujeme za účast a vítězům přejeme hodně zdaru v okresním kole, které se uskuteční v březnu v libereckém domě dětí a mládeže Větrník.

Matematický klokan

Matematický klokanVe středu 3. 2. 2016 si někteří žáci naší školy vyzkoušeli svoje dovednosti v soutěži Matematický klokan. Soutěže se zúčastnilo 22 žáků ve dvou kategoriích: Cvrček - 2. a 3. ročník; Klokánek 4. a 5. ročník.
V mladší kategorii byli nejúspěšnějšími řešiteli Adam Moudrý (43 bodů), Josef Jiří Michalec (41 bodů), Antonín Vondrovský (39 bod). V kategorii Klokánek Antonín Michoň (74 bodů), Agáta Nováková (68 bodů), Vojtěch Kaniok (65 bodů). Všem účastníkům gratulujeme. Mgr. Šárka Vecková

Ptačí krmítka - pracovní vyučování 4. a 5. třídy

Dnes, 19. 1. 2016, jsme v rámci hodiny pracovních činností vyráběli se čtvrťáky a páťáky ptačí krmítka, abychom pomohli přezimujícím ptáčkům v zimním období. Dívky vytvářely krmítka z papírových roliček a šišek, chlapci vyráběli z dřevených prkének. Velkým pomocníkem a rádcem jim byl při této činnosti pan školník. Děkujeme.
Fotografie z hodiny jsou ve fotogalerii.

Projektový den - Juta

Projektový den - JutaVe čtvrtek 17. 12. proběhl ve škole druhý projektový den s tématem "Naše obec", tentokrát zaměřený na závod Juta. Žáci nejprve absolvovali tematicky zaměřenou výuku, kde si povídali o pěstování rostliny juty, jejím zpracování a o historii tkalcovství, seznámili se s továrnou Juta a jejími pobočkami. Poté vyrazili na exkurzi do místního závodu, kde jim průvodcem byl pan Jaroslav Mrklas. Více

Adventní koncert na Andělce

V sobotu 12. 12. 2015 proběhl krásný adventní koncert v kostele sv. Anny na Andělce. Svou troškou přispěli i žáci naší školy, kteří pod vedením paní učitelky Zdenky Zimové otevřeli program a zazpívali několik vánočních koled.

Multikulturní program o Indii

V pondělí 23. 11. a v úterý 24. 11. se žáci 2. - 5. ročníku zúčastnili multikulturního interaktivního programu, který je formou příběhu provedl dalekou Indií.

Projektový den - beseda se starostou obce

Ve čtvrtek 19. 11. proběhl ve škole první ze série projektových dnů věnovaných naší obci. V rámci tohoto projektu se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí o všech osadách, seznámili se z vlajkou a znakem obce. Součástí dne bylo setkání s panem starostou Tomášem Cyrusem v zasedací síni obecního úřadu.

Florbalový turnaj Think Blue cup

V pátek 13.listopadu se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje, který se konal v hale míčových sportů v Liberci. Naši sportovci se umístili na krásném třetím místě a jen o kousek jim unikl postup do krajského kola. Všem dětem, které byly součástí týmu, moc děkuji za obrovskou bojovnost a účast na turnaji. Adéla Paříková

Planeta 3000

Ve středu 11. 11. 2015 žáci 4. a 5. ročníku navštívili filmovou projekci "Afrika - kolébka civilizace" v rámci projektu Planeta 3000. Filmové představení proběhlo ve frýdlantském kině a bylo zaměřené na země Afriky.

Vyhodnocení sběru lesních plodů

Vyhodnocení sběru lesních plodů

Dne 11. 11. 2015 jsme vyhlásili výsledky soutěže ve sběru lesních plodů. Vyhlášení se zúčastnili pan starosta Tomáš Cyrus a předseda mysliveckého sdružení Harta-Višňová pan Antonín Erban. Soutěže se zúčastnilo 6 dětí, které dohromady nasbíraly přes 200 kg žaludů a kaštanů. Všem zúčastněným dětem i jejich rodičům děkujeme.Výtěžek se sběru použijeme jako příspěvek na další výlet pro děti.
Výsledky soutěže:
1. ŠÍMOVÁ Julie
2. BEČVÁŘOVÁ Jana
3. ČEJKOVÁ Darina
4. SOUKUPOVÁ Sabina
5. FAKO Petr
6. ŠOLTA Viktor

Školní výlet do Starých Hradů

Ve stejný den jako starší spolužáci se vydali na výlet také prvňáci, druháci a třeťáci. Zavítali do Starých Hradů, kde si prohlédli pohádkové expozice umístěné v hradních prostorách. Výlet byl z velké části hrazen z prostředků získaných sběrem papíru a plastů.

Návštěva zoologické zahrady v Liberci

Návštěva zoologické zahrady v Liberci

V pondělí 26. 10. 2015 žáci 4. a 5. ročníku navštívili zoologickou zahradu v Liberci, kterou si prohlédli pod vedením pana Havla. Součástí prohlídky byla také návštěva výstavy modelů prehistorických zvířat.

Planetárium ve škole

V pondělí 19. 10. 2015 za námi do školy přijel zajímavý program s tématem vesmíru, který jsme shlédli v nově zrekonstruované tělocvičně. Program byl určen pro děti z MŠ a ZŠ a všem se líbil, třeba i proto, že při jeho sledování děti ležely na zemi a sledovaly běžící film na stěnách speciálního stanu, jako když probíhal na noční obloze.

Den IZS Frýdlant 2015

Dne 18. 9. 2015 si žáci 2. a 3. ročníku udělali výlet do Frýdlantu, kde navštívili DEN s INTEGROVANÝM ZÁCHRANNÝM SYSTÉMEM. Prohlédli si zde techniku používanou jednotlivými složkami IZS. Největším lákadlem, především pro kluky, byla exkurze v tanku, kde si mohli osahat jednotlivé části tohoto stroje.

Grassroots Day Frýdlant

Grassroots Day Frýdlant

GRASSROOTS DAY
Dne 25. 9. 2015 se ve Frýdlantě na hřišti s umělou trávou uskutečnil fotbalový turnaj Grassroots Day, který pořádal Okresní fotbalový svaz. Naši školu reprezentovalo družstvo složené z žáků 3. a 4. ročníku, které obsadilo v konkurenci družstev frýdlantských škol
3. místo. Součástí turnaje byly dovednostní soutěže, z nichž si krásné ocenění za svou šikovnost odvezli Vojtěch Kaniok a Agáta Nováková. Gratulujeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Tel.: +420 212 242 095
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

NÁSTĚNKA

Jménem všech dětí mateřské školy a žáků základní školy bych chtěla poděkovat všem sponzorům za poskytnuté finanční dary, které nám umožnily nakoupit hračky a hry pro děti v rámci vánoční nadílky. Těmito sponzory jsou:
Juta, a. s., závod 06 Višňová
Grain, a. s.
Obec Černousy
Jiskra Višňová
Hasiči Višňová

Mgr. Helena Roubalová

NOVINKY

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt "Kompenzační pomůcky pro žáky s podpůrnými opatřeními" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje
obrázek
V průběhu jara 2018 probíhá v naší škole projekt "První cesty za kulturou II" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje.
obrázek
V průběhu roku 2017 byla v rámci projektu "Technické zabezpečení školní budovy" provedena úprava vstupu do školy, která byla finančně podpořená z dotačního fondu MŠMT.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 probíhá projekt ZŠ a MŠ Višňová spolufinancovaný Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 je škola zapojená do projektu "Na jedné lodi", který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt CIVIS:Zaostřeno na občanské a sociální kompetence, který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
V 2. pololetí školního roku 2017/2018 probíhá ve škole pro žáky 2. ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy