Položek: 1-4 z celkem: 77   začátekzačátekna poslední stranu

Závěr 1.pololetí

To nám ten čas rychle letí a už je tu pololetí. Ve čtvrtek 31.1. jsme rozdávali dětem pololetní Výpisy z vysvědčení. Originál dostanou žáčci až na konci školního roku. Celkově musím říct, že se děti snažily a jejich snaha byla odměněna známkou, kterou si zasloužily. Za všechny učitele jim děkuji a doufám, že i nadále budou pokračovat ve své pilné práci a neusnou nám na vavřínech.

Setkání s autorkou zpěvníku Písničky pro děti

První třídu navštívila paní učitelka Lenka Jakešová, která skládá hudbu i text k písničkám pro děti ve věku od 4 do 12 let. V rámci hodiny hudební výchovy nás potěšila svou návštěvou. Popovídala si s dětmi o tom, jak se vlastně takový zpěvník vytváří, kdo ho vydává, ilustruje atd. Žáčci si jednu písničku rozebrali, řekli si o čem je a naučili se ji zpívat. Na závěr se k ní doučili krátký taneček.

Bruslení 1.-5.třída

Mám velikou radost, že v letošním školním roce již všechny třídy jezdí v rámci tělesné výchovy na bruslení do Frýdlantu. Děti tato aktivita velmi baví. Někdy mají více strach rodiče než samotní žáčci. Rodiče nebojte se, my Vám na ně dohlédneme a něco nového je naučíme. Proto tu hlavně jsme! Takže vyzýváme Ježíšky, nadělujte brusličky. Děkujeme.

Maják

Následující týden se hned v pondělí 7.1. na nás přijeli podívat lektoři z organizace Maják, kteří se zabývají preventivními programy na školách. Ve třetí třídě proběhl výukový program Agrese, ve čtvrté třídě Alkohol a kouření a v páté třídě program s názvem Jsem originál. Všechny aktivity jsou tvořeny velmi poutavou formou, děti společně komunikují nad danými tématy, hrají skupinové hry- snaží se spolupracovat a dodržovat určitá pravidla. Každého programu se vždy účastní třídní učitel, který se do aktivit může zapojit. Na závěr přijde krátká zpráva (doporučení) od organizátorů pro školu a třídního učitele.

Položek: 1-4 z celkem: 77   začátekzačátekna poslední stranu

Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).