Jméno:
Heslo:

ZŠ a MŠ Višňová

Zahájení školního roku 2018/2019


Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 a vítání nových prvňáčků proběhne v pondělí 3.září 2018 v 8.00 před budovou školy.
Konec výuky bude v 9.25 hod.
V tento den nebude ranní družina (pro malý zájem). Vše ostatní bude probíhat bez změn. Nezapomeňte se přihlásit k docházce do družiny a přihlásit si obědy dle potřeby.

4.září- rozdávání učebnic, sešitů a pomůcek (konec v 11.25)
5. září- výuka již dle rozvrhu dané třídy

               Mgr. Adéla PaříkováSlavnostní zakončení školního roku 2017/2018

Slavnostní zakončení školního roku 2017/2018V pátek 29. 6. jsme se naposledy sešli před školou, abychom se rozloučili se školním rokem. Ocenili jsme žáky s výborným prospěchem a vyhodnotili sběrové soutěže. Součástí bylo také rozloučení s našimi páťáky. 
Krásné a slunečné prázdniny všem! 
Mgr. Helena Roubalová

Vyhodnocení sběrových soutěží

Vyhodnocení sběrových soutěžíBěhem celého školního roku probíhala v naší škole soutěž ve sběru papíru a plastů (PET lahve a tetrapakové krabice).
V mateřské škole se soutěže zúčastnilo celkem sedm dětí, které dohromady nasbíraly 7 329 ks plastů a 1 027 kg papíru. Nejúspěšnějšími sběrači se stali sourozenci Karolína a Honzík Linkovi.
V základní škole se sběru zúčastnilo 51 žáků, kteří nasbírali 37 983 ks plastů a 4 256,5 kg papíru. Ve sběru plastů zvítězila Aneta Hrdinová (4 815 ks), druhé místo obsadila Veronika Čejková (2 449 ks) a třetí místo Dominik Uzel (2 086 ks). Ve  sběru papíru první místo patří Tadeáši Chládkovi (599, 3 kg), druhé Lukáši Mrklasovi (429,3 kg) a třetí Tereze Mládkové (369, 5 kg).
Všem účastníkům soutěže děkujeme. Za získané finanční prostředky bude pro děti uspořádán výlet. Celkové výsledky jsou k dispozici v dokumentech školy.
Mgr. Helena Roubalová

Škola v přírodě Desná v Jizerských horách 25. 6. - 28. 8. 2018

Škola v přírodě Desná v Jizerských horách 25. 6. - 28. 8. 2018V pondělí 25. 6. jsme se vydali na tradiční školu v přírodě do Desné v Jizerských horách (penzion Nuselská). Po přivítání a ubytování jsme vyrazili na první výlet na Protrženou přehradu. Na místě jsme si na naučné stezce kolem přehrady prohlédli její zbytky a navštívili památník obětem katastrofy z roku 1916.
V úterý jsme jeli vláčkem na výlet do Harrachova, kde jsme navštívili místní sklárnu. Dozvěděli jsme se tu mnoho zajímavostí z minulého i současného života mistrů sklářů a mohli je pozorovat při práci. Poté jsme zavítali do místního muzea skla, kde jsme si prohlédli expozici skleněných výrobků. Při zpáteční cestě na nádraží jsme se prošli krásným Anenským údolím.
Středeční dopoledne bylo ve znamení posledního výletu na přehradu Souš. Na zpáteční cestě jsme se prošli údolím říčky Černá Desná, kde jsme obdivovali nádherné místní vodopády se zajímavými jmény - Hrncový, Bukový, Plotnový či Dlouhý. Odpoledne pro nás paní učitelky připravili sportovně-vědomostní soutěž. Vedle sportovních soutěží jsme museli prokázat naše znalosti, které jsme získali během celé školy v přírodě. V této soutěži ve svých kategoriích zvítězili Martin Punčochář (1. tř.), Tereza Mládková (1. tř.), Daniel Seifert (4. tř.) a Darina Čejková (5. tř.). Večer jsme náš pobyt zakončili úžasnou diskotékou.
Ve čtvrtek 28. 6. jsme se všichni plní zážitků vrátili v pořádku ke svým rodičům. Fotografie z celého pobytu jsou ve fotogalerii.
Žáci 1. - 5. třídy

Školní akademie 19. 6. 2018

Školní akademie 19. 6. 2018V úterý 19. 6. proběhla před budovou školy školní akademie. Během bohatého programu jsme shlédli několik tanečních vystoupení včetně ukázky latinskoamerických tanců.  Druháci si pro nás připravili scénku pod názvem "Polámal se mraveneček" a prvňáčci veršované pohádky. Žáci 3. a 5. ročníku představili svůj celoroční projekt Školy pro udržitelný život. Nechybělo ani vyhodnocení soutěže s Barvožroutem, která každoročně probíhá ve školní restauraci. 
Součástí programu bylo tradiční rozloučení předškoláků se školkou a páťáků se školou. Děti z MŠ měly připravené krásné pásmo písniček a básniček, za které na rozloučenou dostaly krásnou kšiltovku s motivem sluníčka a pamětní list. Páťáci od své paní učitelky dostali šerpu a přednesli nám své poděkování.
Všem účinkujícím děkujeme za povedené představení a dík také náleží všem, kteří program připravili. Fotografie z akademie jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Ochrana člověka za mimořádných situací

Ochrana člověka za mimořádných situací

Ve středu 28. 3. proběhl projektový den zaměřený tematicky na ochranu člověka v případě požáru. Během dopoledne si žáci připomněli, co dělat a jak se chovat v případě požáru v domě či bytě nebo jaké se používají hasební prostředky. Součástí bylo také taktické cvičení ve spolupráci s hasiči, v rámci kterého byli všichni žáci i učitelé evakuováni z budovy školy buď po žebřících, nebo s využitím speciálních vyváděcích masek. Cvičení se kromě profesionálních hasičů z PS Raspenava zúčastnily jednotky Višňová, Frýdlant, Pertoltice a Habartice.
Mgr. Helena Roubalová

Kniha Velikonoc - Oblastní galerie Liberec

Kniha Velikonoc - Oblastní galerie Liberec

V pondělí 26. 3 a v úterý 27. 3. se postupně všichni žáci naší školy zúčastnili programu "Kniha Velikonoc" v Oblastní galerii v Liberci. V průběhu programu si děti zopakovaly velikonoční zvyky a tradice, zhotovily si velikonočního zajíčka z papíru, měly možnost prokázat kreativitu díky velkému množství nabídnutého pracovního materiálu. Vstupné bylo pro všechny hrazeno z projektu ZŠ a MŠ Višňová (tzv. šablon) a doprava z dotačního programu Libereckého kraje.
Mgr. Vladimíra Erbanová, Mgr. Šárka Vecková, Mgr. Zdenka Zimová, Žaneta Mocová

Velikonoční tvůrčí dílna

Velikonoční tvůrčí dílnaV pátek 23. 3. 2018 ve škole proběhl již 12. ročník velikonoční dílny. V průběhu odpoledne si děti se svými rodiči či prarodiči mohly vyrobit krásné tradiční i méně tradiční velikonoční dekorace jako tištěný ubrousek, zajíčka s lízátkem, košíček na koledu či zápich do květináče. Chybět samozřejmě nemohlo pletení pomlázek či aranžování věnečků na dveře. Součástí dílny byla i prodejna s velikonočními výrobky, které dělali žáci v rámci hodin výtvarné výchovy, pracovních činností nebo ve školní družině. Všem děkujeme za vytvoření úžasné předvelikonoční nálady. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Hody, hody doprovody - STŘEVLIK Hejnice

V pondělí 19. března navštívili žáci 4. a 5. třídy Střevlík v Hejnicích, kde pro ně byl připraven velikonoční program Hody, hody doprovody. Po příjezdu vlakem jsme se přemístili do areálu Střední lesnické školy. Děti se nejprve seznámily s velikonočními zvyky a tradicemi, vymetly „komín“ na popeleční, škaredou středu. Poté se rozdělily na dvě části – jedna skupina se naučila plést pomlázku ze 4 proutků, druhá vytvořila kohoutka z papíru a ozdobila vajíčko tradiční technikou – voskem. Po skončení práce se skupiny vyměnily. Zhotovené výrobky si děti odvezly domů. Některé děti však vajíčka nedovezly, neboť je ještě po cestě ve vlaku snědly. 
Mgr. Vladimíra Erbanová 

Masopust 2018

Masopust 2018V pátek 23. 2. se v naší škole uskutečnil masopustní průvod, kterého se zúčastnili žáci ZŠ a děti MŠ. I přes mrazivé počasí náš průvod prošel obcí a na několika zastaveních jsme si za masopustní říkačky vykoledovali sladkou odměnu. Všem, kteří nás obdarovali, děkujeme. 
Průvod jsme tradičně zakončili u místní hasičárny, kde jsme za pomoci hasičů zapálili naší Morenu a poslali jí po vodě v místním potoce. 
Nakonec jsme vyhodnotili nejlepší masku z každé třídy. Na hodnocení se podíleli všichni dospěláci (celkem 9 osob), kteří pracují ve škole a vybrali následující vítěze:
1. třída - kuchař (Adam Kocián - 6 hlasů)
2. třída - pirát z Karibiku (Jakub Horáček - 6 hlasů)
3. třída - jeptiška (Tomáš Karger) a kostlivec (Dominik Uzel - oba po 3 hlasech)
4. třída - odpadový pytel (Anna Špínová - 4 hlasy)
5. třída - babka (Eliška Veselá - 7 hlasů)
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Přednáška pro rodiče a veřejnost

Ve čtvrtek 15. 2. proběhla ve škole přednáška pana Mgr. Julia Bittmanna na téma "Žáci  se speciálními vzdělávacími problémy (poruchy chování)". Přednáška byla podpořená z projektu MAP Frýdlantsko.
Mgr. Helena Roubalová

Máme rádi Česko - STŘEVLIK Hejnice

V pondělí 5. 2. 2018 navštívili žáci 4. a 5. třídy Středisko ekologické výchovy v Hejnicích. Tentokrát se zúčastnili programu Máme rádi Česko. Děti si nejprve s lektorkou zopakovaly státní symboly. Než se vydaly na pomyslnou cestu po naší zemi, upekly si pravé české buchty. Zadělaly kynuté těsto, po vykynutí těsta naplnily buchty švestkovými povidly a už se peklo. Než byly buchty hotové, zasoutěžily si mezi sebou ve vědomostech o České republice. Na závěr si všichni pochutnali na čerstvých buchtách a poté se vydali na zpáteční cestu vlakem. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Kouzlo Vánoc - STŘEVLIK Hejnice

Kouzlo Vánoc - STŘEVLIK Hejnice

V průběhu prosince 1., 2., 4. a 5. třída navštívila STŘEVLIK v Hejnicích. Tady se všechny třídy zúčastnily programu "Kouzlo Vánoc", který se skládal ze dvou částí. První blok probíhal v učebně, kde děti pomáhaly dozdobit vánoční stromeček a poslechly si příběh o Ježíškovi. Poté následovala tvořivá dílnička, během které děti vyráběly drobné dárečky pro rodiče. Nejprve to byla voňavá barevná mejdlíčka ve tvaru rybičky, hvězdičky či bábovičky s vůní levandule nebo hřebíčku. Druhým výrobkem by látkový sáček na mejdlíčko, který si ozdobily linorytem, a třetím svíčka s včelího plástu.
Druhá část programu probíhala venku. Mladší děti určovaly jehličnaté stromy, hledaly stopy zvířat a povídaly si, jak se zvířata živí přes zimu a jak jim může člověk pomoci. Starší žáci pracovali s mapou, s níž putovali Hejnicemi, a svou cestu zakončili v bazilice Navštívení Panny Marie.
Všechny děti měly program zdarma, vstupné i doprava byla hrazena občanským sdružením Inteligentní odpoledne. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Informace o změně cen stravování

Od 1. 1. 2018 dochází ke změnám cen stravování v ZŠ a MŠ Višňová. Aktuální ceník je k nahlédnutí v sekci Dokumenty, oddíl Ceny obědů. 
Mgr. Helena Roubalová

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeV úterý 5. 12. naší školu navštívil Mikuláš se dvěma čerty. Za hezkou písničku nebo básničku obdarovali každého žáčka malou sladkostí. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Korálkování - výroba vánočních hvězd

Korálkování - výroba vánočních hvězdV pondělí 4. 12. proběhla ve škole tvůrčí dílna pod názvem "Korálkování - výroba vánočních hvězd" určená pro děti a dospělé. V průběhu odpoledne měli všichni možnost si vyrobit dvě korálkové vánoční ozdoby, které dotvořily úžasnou adventní atmosféru. 
Mgr. Helena Roubalová

Vánoční tvůrčí dílna

Vánoční tvůrčí dílna

V pátek 1. 12. proběhl ve škole již 11. ročník tradiční vánoční dílny. Během odpoledne si rodiče s dětmi mohli vyrobit adventní věnec, svícen, vánoční přáníčko, soba ze šišky a další drobné ozdoby a dekorace. Součástí dílny byl i tradiční prodej s výrobky žáků školy. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Školní výlet - Muzeum hraček Detoa Albrechtice v Jizerských horách

Školní výlet - Muzeum hraček Detoa Albrechtice v Jizerských horách
Ve středu 25. října navštívili žáci 3., 4. a 5. ročníku muzeum výroby dřevěných hraček - DETOA ALBRECHTICE s. r. o.
V průběhu exkurze si žáci prošli provoz, kde byli postupně seznámeni s postupem výroby dřevěné hračky. Po prohlídce výrobních prostor si vyráběli z dřevěných dílků svůj originální výrobek. V podnikové prodejně  si žáci mohli koupit hotový výrobek. Obohaceni novými poznatky jsme se vrátili domů. 
Mgr. Šárka Vecková

Školní výlet - zábavné dopoledne v libereckém Lunaparku

Ve středu 25. 10. 2017 jsme se vydali s žáky 1. a 2 třídy vlakem do Liberce. Po krátké cestě s příjemnou paní průvodčí jsme zamířili k Babylonu do zábavního Lunaparku. Žáci tu měli možnost vystřídat a užít si spoustu atrakcí. Mohli se například povozit na kolotoči, zaskákat na trampolíně, zahrát si fotbal na nafukovacím hřišti, prolézat různá bludiště s překážkami a mnoho dalšího. Výlet byl plně hrazen z peněz získaných za sběr papíru. Věříme, že si všichni užili spoustu zábavy i legrace.
Mgr. Zdenka Zimová a Žaneta Mocová

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018V pondělí 4. 9. 2017 jsme před budovou školy slavnostně zahájili nový školní rok. Vedle známých tváří jsme do školy přivítali 22 prvňáčků, kteří dostali stužku jako upomínku na dnešní den a kufřík, který věnoval Liberecký kraj v rámci projektu "Bezpečně do školy i do přírody". 
Všem žákům i učitelům přejeme dobrý a úspěšný start.
Mgr. Helena Roubalová

Školní rok 2017/2018

Slavnostní zakončení školního roku 2016/2017

Slavnostní zakončení školního roku 2016/2017V pátek 30. 6. 2017 proběhlo ve škole slavnostní zakončení školního roku. Jeho součástí bylo vyhlášení výsledků sběrových soutěží a rozdělení pochval pro žáky, kteří dosáhli v průběhu celého školního roku výborných výsledků. Naposledy jsme se rozloučili s našimi páťáky a popřáli jim mnoho úspěchů v nové škole.
Krásné a slunečné prázdniny všem.
Mgr. Helena Roubalová

Vyhodnocení sběrových soutěží

V průběhu celého školního roku jsme soutěžili ve sběru plastů a papíru. Celkem jsme nasbírali více než 4.300 kg papíru a 41.500 kusů PET lahví a tetrapackových krabic. 
Mezi dětmi z MŠ byli nejúspěšnějšími sběrači sourozenci Karolína a Jan Linkovi a Zuzana Erbanová. Ve škole byla soutěž rozdělena. Ve sběru papíru nejvíce kilogramů do školy přinesli Tadeáš Chládek (357,1 kg), Daniel Seifert (312,5 kg) a Veronika Čejková (305,1 kg). Ve sběru plastů nejvíce kusů nasbírali Aneta Hrdinová (5550 ks), Tadeáš Chládek (2430 ks) a Sabina Hloužková (1554 ks). Drobnými cenami a pochvalnými listy byly oceněny všechny děti. Celkové výsledky jsou k nahlédnutí v sekci Dokumenty.
Poděkování patří také všem rodičům a prarodičům, bez kterých by se sběrové soutěže nemohly uskutečnit. Získané finanční prostředky budou na podzim využity na organizaci výletu.
Mgr. Helena Roubalová

Škola v přírodě Doksy 26. 6. - 29. 6. 2017

Škola v přírodě Doksy 26. 6. - 29. 6. 2017V pondělí 26. 6. jsme odjeli do školy v přírodě do Doks. Ubytovali jsme se v hotelu Bellevue a po obědě vyrazili na vyhlídkovou plavbu po Máchově jezeře. Poté jsme si udělali procházku po městě, kterou jsme završili na dětském hřišti v Tyršových sadech. 
Druhý den nás čekal celodenní výlet. Absolvovali jsme naučnou stezku se Čtyřlístkem, která nás provedla kolem celého Máchova jezera. Součástí výletu byla stopovaná, kterou jsme zakončili hledáním pokladu ve Starých Splavech. Všem dětem patří velká pochvala za statečnost, protože celá stezka měřila 16,5 km a všichni ji zdárně dokončili.
Středeční program byl rozdělený na dvě části. Dopoledne jsme se koupali v bazénu se slanou vodou v areálu hotelu a navštívili jsme Muzeum K. H. Máchy s expozicí o životě básníka a o historii rybníkářství na Českolipsku. Odpoledne nás čekala návštěva zámku v Doksech, kde se nachází Labyrint strašidelných pohádek, a muzea Čtyřlístku. Večer pak byla pro mladší děti připravena diskotéka s písničkami z pohádek, která byla spojená se soutěží o nejlepšího tanečníka a tanečnici. Starší žáci absolvovali program spojený s pověstmi Máchova kraje a olympiádu v netradičních sportovních disciplínách. Vítězi se stali mezi chlapci Viktor Šolta, Daniel Seifert a Václav Fejtek. Mezi dívkami dominovali Nikola Bečvářová, Sabina Hloužková a Sabina Soukupová.
Ve čtvrtek 29. 6. jsme se všichni v pořádku vrátili domů a už teď se těšíme na příští rok na další školu v přírodě.
Mgr. Helena Roubalová

Školní akademie

Školní akademieVe středu 21. 6. proběhla za krásného letního počasí v prostorách před budovou základní školy školní akademie. V první části programu vystoupili předškoláci z MŠ, kteří nás potěšili tanečky a básničkami. Druhou část pak obstarali žáci ZŠ, kteří si samostatně připravili několik tanečních vystoupení proložených recitací a jarními písničkami. Mezi první a druhou částí programu bylo zařazeno vyhodnocení celoroční soutěže s Barvožroutem firmy Scolarest, v níž byla vylosována a obdarována Anička Špínová zbrusu novým kolem. 
Součástí programu bylo slavnostní vyřazení dětí z MŠ, které po prázdninách přivítáme do školy, a rozloučení s pátáky, kteří odchází do škol ve Frýdlantě.
Akce se také zúčastnily zástupkyně MASIFu, které mezi dětmi a rodiči provedly krátký průzkum priorit dětí, žáků a rodičů ve vztahu k naší škole.
Všem účinkujícícm děkujeme za krásná vystoupení, panu starostovi za pomoc s ozvučením akce a maminkám za upečení dobrot pro naše děti. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Hasík podruhé

Hasík podruhéVe čtvrtek 15. 6. proběhla v druhém ročníku druhá část programu "Hasík" zaměřeného na oblast požární ochrany. Během programu se žáci dověděli nejenom to, jak může vzniknout požár u nich doma, ale také jak se v takové situaci zachovat, což si mohli vyzkoušet na konkrétních modelových situacích. Za pěkný program děkujeme p. Martinu a Milanu Götzovým.
Mgr. Zdenka Zimová

Dětský den

Ve středu 31.5. proběhla ve škole oslava dětského dne. Pro děti byly připraveny netradiční zábavné sportovní disciplíny na hříšti. Za každý splněný úkol sbíraly veselá razítka do herní karty, za kterou nakonec získaly balíček plný sladkostí. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Zápis k základnímu vzdělávání 26. 4. 2017

Fotografie ze zápisu dětí do 1. ročníku jsou k dispozici ve fotogalerii.

Ochrana člověka za mimořádných situací 12. 4. 2017

Ochrana člověka za mimořádných situací 12. 4. 2017Ve sředu 12. dubna proběhl ve škole projektový den s tématem "Ochrana člověka za mimořádných situací", který pro nás připravila Policie ČR, BESIP a hasiči z Višňové.
Hasiči nám předvedli ukázku první pomoci, přičemž některé pomůcky mohli žáci vyzkoušet sami na sobě. Druhou aktivitou, kterou si připravil BESIP, byly zádržné systémy v autě. Žáci se seznámili s funkcí a významem dětské autosedačky a shlédli filmy o tom, jaké následky může mít, když budou jezdit v autě nepřipoutaní.
Policisté si pak pro žáky připravili velice zajímavý program, který se týkal nácviku jednání v situaci, kdy by došlo k přepadení školy teroristou. Žáky každé třídě teoreticky seznámili s pravidly chování a nacvičili s nimi, co dělat v takové krizové situaci ve školním prostředí. Celý den vyvrcholil velkým praktickým cvičením pro žáky a učitele školy, kdy byla simulována situace přepadení školy. Cvičení se vydařilo a všichni si z něho odnesli silný zážitek.
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem policistům, pracovnicím BESIPu i hasičům za připravený program a budeme se těšit na další takový den.
Mgr. Helena Roubalová

Velikonoční tvůrčí dílna

Velikonoční tvůrčí dílnaV pátek 7. 4. proběhl 11. ročník velikonoční tvůrčí dílny. Během dílny si děti i dospělí účastníci mohli vyrobit zajíčka plecháčka, chemlonové kuřátko, ozdobit vajíčko, medový perníček nebo proutěný věneček či uplést tradiční pomlázku. Vedle toho probíhala velikonoční tržnice, kde bylo možné si zakoupit výrobky, které vyrobili žáci 2. - 5. ročníku během pracovního vyučování.
Mgr. Helena Roubalová

Medová snídaně

Medová snídaněV pátek 7. 4. proběhl pro všechny děti mateřské školky a základní školy "Medová snídaně". Cílem projektu, který organizuje a finančně zajišťuje Ministerstvo zemědělství, je podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří. Během programu, který vedla paní Iveta Svobodová, se děti zábavnou formou seznámily se základními fakty ze života včel a o jejich chovu. Poté následovala vlastní snídaně, kdy každé dítě dostalo čerstvý chléb, máslo, med a jablko a všem moc chutnalo. Nakonec všichni dostali omalovánku, pastelky a magnetku s včelkou. 
Mgr. Helena Roubalová

Hasík

HasíkV úterý 4. dubna proběhl ve 2. ročníku vzdělávací program Hasík zaměřený na oblast požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Program obsazoval řadu scének a modelových situací, na kterých se žáci učili, jak se zachovat v krizových situacích spojených např. s požárem. Nakonec si všichni mohli vyzkoušet hasičskou výstroj a potěšit se s dráčkem Hasíkem, který je celým programem provázel. Za hezký program děkujeme p. Martinu a Milanu Götzovým.
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Zdenka Zimová

Kraj od kraje - Velikonoce jsou tu i tam

V pátek 31. 3. se v rámci projektu "První cesty za kulturou" žáčci 1. a 2. třídy zúčastnili výletu do Oblastní galerie v Liberci, kde se aktivně zapojili do velikonočního programu. Hravou formou se dozvěděli o velikonočních zvycích a tradicích v různých koutech naší republiky. Na závěr si vyrobili krásnou slepičku s vajíčkem. 
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Adéla Paříková

Svět očima Josefa Čapka

Svět očima Josefa ČapkaV pondělí 20. 3. navštívili žáci 3. - 5. ročníku Oblastní galerii v Liberci, kde byl pro ně připraven program s názvem "Svět podle Josefa Čapka". Jednalo se o doprovodnou akci k probíhající výstavě "Nespatříte hada", jež se věnuje zobrazení dětského světa. 
Během programu si žáci prohlédli ilustrace Josefa Čapka, Františka Hrubína, Jana Skácela a Miloslava Kabeláče. Potom se sami na chvíli stali ilustrátory i spisovateli a vytvářeli si vlastní "knihu". Po práci si vyzkoušeli lákadla interaktivní expozice a s lektorkou si povídali o designu.
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Lucie Holanová, Mgr. Vladimíra Erbanová

Návštěva Galerie v Liberci 20. 3. 2017

Vystoupili jsme z autobusu a vešli jsme do velké krásné budovy. V budově jsme se převlékli a šli jsme do jedné z místností, kde byly obrazy od Josefa Čapka v originále. K prohlídce obrazů nám paní průvodkyně pustila skladbu dětského sboru, která byla velmi krásná. Dále jsme šli do druhé části prohlídky, kde jsme přiřazovali obrázky Josefa Čapka k textům od Františka Hrubína. Když jsme obrázky přiřadili, paní průvodkyně nám řekla, že si zahrajeme na spisovatele, ilustrátory a nakladatele v jednom.
Nejprve jsme si namalovali náčrtek, potom nám průvodkyně rozdala lepicí papíry a to, co jsme namalovali na papír, to jsme potom udělali vlnou na lepicí papír. To jsme si hráli na ilustrátory. Potom jsme k tomu obrázku napsali text a nakonec jsme vše sešili do jednoho a vytvořili něco jako knížku.
Když jsme vše dodělali, šli jsme do interaktivní místnosti, kde jsme zkoušeli různé věci např. malovat pískem nebo skládat hlavolamy apod. A úplně na závěr jsme si hráli na designéry.
Krásný den. Tereza Židů, žákyně 5. třídy

 

Masopustní průvod

Masopustní průvodJako každoročně jsme uspořádali masopustní průvod, kterého se zúčastnily všechny děti ze základní školy a mateřské školy. Průvod prošel obcí a udělal několik zastavení (obecní úřad, obchod, školní restaurace), na kterých jsme potěšili přítomné dospělé masopustní zdravicí a na oplátku jsme byli obdarováni malou sladkostí. Průvod jsme zakončili u hasičárny, kde jsme pod dohledem hasičů spálili bábu Morenu.
Po návratu do školy jsme vyhlásili nejlepší masku z každé třídy. A rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože všechny masky byly velice nápadité a povedené. Nakonec zvítězila maska "sněhuláka" Jakuba Michoně z 1. ročníku, indiánky Báry Židů z 2. ročníku, "uklízečky" Viktora Šolty ze 3. ročníku, "klauna" Julie Šímové ze 4. ročníku a v 5. ročníku se o vítězství podělili "dáma" Nikola Bečvářová a "čertova kuchařka" Vojtěch Kaniok.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Soutěž v recitaci - školní kolo

V pondělí 13. 2. se uskutečnilo školní kolo soutěže v recitaci, kterého se zúčastnilo 24 žáků. Rozhodování nebylo pro porotu vůbec snadné, protože všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Nakonec porota rozhodla následovně:
1. kategorie (1. ročník)
1. místo - František Vondrovský
2. místo - Lukáš Mrklas
3. místo - Nikolas Krejčík
2. kategorie (2. a 3. ročník)
1. místo - Barbora Židů
2. místo - Daniel Seifert
3. místo - Anna Richterová
3. kategorie (4. a 5. ročník)
1. místo - Nikola Bečvářová
2. místo - Andrea Jírovcová
3. místo - Tereza Židů
Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za hezký kulturní zážitek. Fotografie ze soutěže a z jejího vyhodnocení jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová a Irena Fejtková

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeV pondělí 5. 12. navštívil naší školu Mikuláš se svým kamarádem čertem. Každému žáčkovi přečetli jeho prohřešky z knihy hříchů a vykoupením pak byla krátká básnička nebo písnička. Všechny děti byli nakonec obdarováni malou sladkostí. Fotografie jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.

Rozsvícení vánočního stromu ve Višňové

Rozsvícení vánočního stromu ve VišňovéV sobotu 26. 11. jsme se zúčastnili rozsvícení vánočního stromu ve Višňové. Děti z MŠ se svými učitelkami Lucií Snášelovou, Janou Bečičkovou a Věrou Hlubůčkovou zarecitovaly dvě básničky a zazpívaly dvě písničky s vánoční tématikou. Žáci ZŠ pod vedením paní učitelky Zdenky Zimové zpříjemnili všem účastníkům začátek adventního času tradičními koledami. Odměnou pro všechny byl slavnostně nazdobený stromek, jehož ozdoby vyrobili žáci školy při pracovním vyučování. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Vánoční tvůrčí dílna

Vánoční tvůrčí dílnaV pátek 25. 11. se ve škole uskutečnil jubilejní 10. ročník vánoční tvůrčí dílny. Děti, jejich rodiče či prarodiče si mohli vyrobit adventní věnec, vánoční svícen, anděla ze dřeva, vánoční hvězdu nebo přáníčko pro své blízké. Současně byla otevřena adventní tržnice, kde si všichni příchozí mohli vybrat výrobky s vánoční tématikou, které vyrobili naši žáci v hodinách pracovního vyučování či výtvarné výchovy. Děkujeme všem za účast. Fotografie z dílny jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Školní výlet do IQ parku v Liberci

V pondělí 24. 10. žáci 1. a 2. třídy navštívili zábavní centrum IQ Park v Liberci. Vyzkoušeli si několik hlavolamů, zahráli si v dětské ordinaci na lékaře, cestovali vesmírem, pluli na potápějící se lodi Titanic, hledali cestu ze zrcadlového bludiště, nakupovali v dětském supermarketu, poznávali různé fyzikální zákony a hlavně si zažili spoustu zábavy. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Adéla Paříková

Školní výlet do Bozkovských jeskyní

V pondělí 24. 10. jeli žáci 3., 4. a 5. ročníku na výlet do Bozkova. Čekala je návštěva tamějších dolomitových jeskyní. V rámci téměř hodinové prohlídky se seznámili s historií a způsoben vzniku jeskyní. Prohlédli si mnoho zajímavých krápníkových útvarů, krasové jezírko a zažili opravdovou jeskynní tmu. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.

U obou výletů si žáci hradili pouze vstupné. Dopravu autobusem uhradila škola z finančních prostředků, které jsme získali sběrem druhotných surovin.
Mgr. Lucie Holanová

Volnočasové aktivity a zájmové kroužky

Od 3. 10. 2016 začínají volnočasové aktivity. Časový harmonogram jednotlivých kroužků je uložen v odkazu Komunitní škola.

Provoz školní družiny

Od 1. září 2016 budou děti navštěvovat pouze školní družinu.
O otevření školního klubu budou rodiče včas informováni.

1. září

Dne 1. září 2016 končí výuka v 9:30. Více

Zahájení školního roku 2016/2017

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2016 od 8 hodin před budovou základní školy. Srdečně zveme rodiče, prarodiče a všechny přátele školy.

Školní družina zahajuje svou činnost ve čtvrtek 1. 9. 2016 od 6,00 v budově školy. Odpoledne pak končí v 16,00.

POZVÁNKA NA ŠKOLNÍ AKADEMII

Zveme všechny děti, jejich prarodiče a příznivce naší školy na ŠKOLNÍ AKADEMII,
která se uskuteční dne 21. 6. 2016 od 16 hodin před budovou základní školy.
Součástí akce bude rozloučení s předškoláky a žáky 5. ročníku.
Dojde také k  slavnostnímu otevření školní zahrady.

Pozvánka na druhé pracovní odpoledne

Pozvánka na druhé pracovní odpoledne

Pěší výlet na frýdlantskou rozhlednu

V sobotu 23. 4. 2016 jsme uskutečnili první z pěších výletů pro děti, jejich rodiče a přátele školy. V 9 hodin vyrazila skupinka třinácti lidiček směr Poustecká obora, abychom po třech hodinkách našeho putování vyšplhali na rozhlednu ve Frýdlantě. Tam jsme si dali malou svačinku. Pro děti pak odměnou byla zmrzlina v cukrárně na náměstí. Výlet se povedl a už se těšíme na další.

Den s Policií ČR a hasiči z Višňové

Den s Policií ČR a hasiči z VišňovéV pondělí 21. 3. byl na naší škole uspořádán Den s Policií ČR a hasiči z Višňové. Žáci si mohli prohlédnout vybavení hasičů, dovědět se, co dělat, když začne hořet, a také vyzkoušet základy zdravovědy. Policisté názorně předvedli svou práci při pořádkové službě, děti si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak pracuje policejní radar na měření rychlosti nebo jak se sbírají otisky prstů. Část programu byla věnovaná bezpečnosti chodců a cyklistů. Na závěr předvedli policisté zásah proti prchajícímu vozidlu a zabezpečení nebezpečného řidiče.

Velikonoční tvůrčí dílna

Velikonoční tvůrčí dílnaV pátek 18. března se uskutečnil již 10. jubilejní ročník velikonoční tvůrčí dílny, kde si všichni příchozí mohli vyrobit různé velikonoční dekorace či uplést pomlázky. Kromě toho je přivítala malá tržnice plná výrobků našich žáků s jarní tématikou. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.

Masopustní průvod

Masopustní průvodVe středu 24. 2. 2016 jsme pro všechny žáky a děti z MŠ uskutečnili masopustní průvod, který se vydal naší obcí. Cestou jsme potěšili oko kolemjdoucích, zastavili jsme se na obecním úřadě, ve školní jídelně či místním obchůdku. Všude děti dostaly malou sladkou odměnu za svou zdravici. Nakonec jsme pod dohledem hasičů spálili Morenu. Po návratu do školy jsme vyhlásili nejlepší masku z každé třídy. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníkuV pátek 29. 1. 2016 se v naší škole uskutečnil zápis do 1. ročníku. K zápisu se svými rodiči přišlo 18 dětí ze školského obvodu Višňová a Černousy.

 

Vánoční dílna

Vánoční dílnaV pátek 27. 11. se naše škola otevřela všem, kteří se chtěli příjemně naladit do nacházející adventní nálady. Proběhla tu již po devátě tradiční vánoční dílna, kde si všichni přítomní mohli vyrobit různé vánoční dekorace, od papírových andělů, vánočních hvězd a přání až po adventní věnce a svícny. Kromě toho byl připravený bohatý prodejní trh s výrobky našich žáků.

Rozvícení vánočního stromu ve Višňové

Rozvícení vánočního stromu ve VišňovéV sobotu 28. 11. se děti z mateřské školy a žáci základní školy zúčastnili rozsvícení vánočního stromu ve Višňové, kde vystoupili s krátkým programem vánočních koled a básní.

Čertovský den ve škole

Čertovský den ve škole

V pátek 4. 12. proběhl na naší škole čertovský den. Žáci mohli přijít v masce čertíka nebo anděla. Také výuka byla přizpůsobena tématice – o čertech se učilo v českém jazyce, angličtině nebo matematice. Během dopoledne také všechny třídy navštívil Mikuláš s čertem, aby nadělil dětem malou sladkost za básničku nebo písničku.                                             Odpoledne pak čertovský den pokračoval programem ve školní družině pod názvem „Čertovské rejdění“.

O škole Višňová

O škole Višňová

Jsme základní školou s 1. stupněm a mateřskou školou. Školu navštěvují žáci ze všech částí obce Višňová a z obce Černousy. Tomu jsou přizpůsobeny jízdní řády vlakové i autobusové dopravy, dobré spojení je i s Frýdlantem.
Základní škola sídlí v budově na jedné straně obce, školní družina sídlí v samostatné budově na druhé straně obce ve stejné budově jako mateřská škola a školní restaurace firmy Scolarest. Škola má jednu tělocvičnu a využívá hřiště TJ Jiskra Višňová.
Velkou pozornost věnuje škola žáků prospěchově slabším a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Díky nižšímu průměrnému počtu žáků ve třídách je možné efektivněji uplatňovat individuální přístup a vyučovat je podle specificky upravených individuálních plánů. Nadaným žákům je věnována pozornost nejenom při vyučování, kdy se opět uplatňuje individuální přístup, ale zapojují se do i různých projektů, účastní se vědomostních soutěží a olympiád.
V průběhu školního roku jsou pro všechny žáky ZŠ a děti ž MŠ připravovány krátkodobé i dlouhodobé projekty s environmentální tématikou, účastníme se různých sportovních soutěží, např. atletických závodů, soutěží ve fotbale a florbale. V rámci projektu „Rozvoj spolupráce škol v česko-polském příhraničí“ dlouhodobě spolupracujeme s polskou školou v Sulikówě.
Snažíme se o dobré a otevřené vztahy se zákonnými zástupci žáků, obcí a veřejností. Každý rok organizujeme pro zákonné zástupce i veřejnost Den otevřených dveří, tvůrčí dílny, školní akademii a řadu dalších kulturních a společenských akcí.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Tel.: +420 212 242 095
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

NÁSTĚNKA

NOVINKY

Volná pracovní pozice : Asistent pedagoga v MŠ
Nástup: 1.9.2018
Životopisy zasílejte na email: a.parikova@zsvisnova.cz nebo volejte na tel: 488 881 201
obrázek
V průběhu jara 2018 probíhá v naší škole projekt "První cesty za kulturou II" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje.
obrázek
V průběhu roku 2017 byla v rámci projektu "Technické zabezpečení školní budovy" provedena úprava vstupu do školy, která byla finančně podpořená z dotačního fondu MŠMT.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt "Kompenzační pomůcky pro žáky s podpůrnými opatřeními" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje
Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 probíhá projekt ZŠ a MŠ Višňová spolufinancovaný Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 je škola zapojená do projektu "Na jedné lodi", který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt CIVIS:Zaostřeno na občanské a sociální kompetence, který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
V 2. pololetí školního roku 2017/2018 probíhá ve škole pro žáky 2. ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy