Položek: 1-4 z celkem: 26   začátekzačátekna poslední stranu

Vychovatelky školní družiny a školního klubu

Irena Fejtková
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Školní klub
Irena Čáslavská

Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdniny

31.10. 2018
Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdninyI přes nepříznivé počasí jsme se vydali na výlet za poznáním po blízkém okolí. Vlak jsme vyměnili za autobus. Náš cíl byl zámek a hrad Frýdlant, kde nás čekala milá paní průvodkyně Drahuška. Vyprávěla nám pohádku "O Meluzíně", o tom co se dříve jedlo, jak lidé žili, jak si děti hrály a co se učily. Prohlídku jsme zakončili v hradní místnosti, kde si děti vyzkoušely, jaké je to být králem a královnou. Zámecký park v neděli ozdobila lípa na počest 100. výročí založení Československa. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny a poté se autobusem vrátili úspěšně zpět do Višňové. Irena Fejtková a Jaroslava Sedlaříková

Beseda s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou

Beseda s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou ZlámalovouV pátek 25. 5. 2018 se děti navštěvující školní družinu zúčastnily v místní knihovně besedy s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou. Ta společně se svou tetou Lenkou Jakešovou, autorkou písniček ke knize, pro děti připravila program, v rámci kterého představila knihu Kulíškovy neposedné příhody. Paní spisovatelka přečetla dětem několik ukázek ze své knížky, které paní Jakešová proložila písničkami. Děti si s ní společně zazpívaly a naučily se na jednu z nich zatančit.
Paní spisovatelka měla s sebou skřítka, který se dětí v průběhu čtení ptal, o čem četla. Nakonec všechny děti dostaly omalovánku s motivy obrázků z knížky. Někteří si představenou knížku zakoupili a nechali si jí paní spisovatelkou podepsat. Program se nám všem moc líbil. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Položek: 1-4 z celkem: 26   začátekzačátekna poslední stranu

Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).