Položek: 1-4 z celkem: 72   začátekzačátekna poslední stranu

Vánoční besídky

Poslední den školy v roce 2018 jsme pro děti uspořádali vánoční besídky. V tomto roce děti poprvé dostaly dárky, které jsme mohli zakoupit díky našim sponzorům- většinou se jednalo o vzdělávací deskové hry, karty, pexesa atd. Každá třída dostala vlastní hry. Dále dostalo každé dítě dáreček od paní učitelky. Tady bych chtěla podotknout, že paní učitelky kupují dárky dětem vždy za vlastní peníze. Děti si dále nadělují dárečky i mezi sebou. Nemůže se tedy stát, že by nikdo nic nedostal.

Vánoce v Aréně

V pátek 14. 12. 2018 se žáčci mateřské školy a žáci 1., 2. a 3. ročníku základní školy zúčastnili vánočního programu v Home Credit  Aréně. Pro malé účastníky bylo připraveno promítání pohádek, dále ukázky science show IQLANDIA, exhibiční utkání hokejových tříd Bílých Tygrů, vystoupení tanečního centra A-stylu, krasobruslařské vystoupení BK Variace Liberec a spousta další zábavy. V rámci programu proběhlo vyhlášení soutěže na téma „Sněhulák“, kterého se úspěšně zúčastnili naši nejmladší žáčci z mateřské školy. Na každého malého návštěvníka zde čekal malý dáreček. Celá akce se nadmíru vydařila a děti odcházely maximálně spokojené.

Mgr. Adriana Macková

Šachový turnaj základních škol

Šachové setkání dětí škol Frýdlantska

V předvánočním týdnu uspořádala naše škola šachovou akci, jíž se zúčastnilo 21 dětí z Frýdlantu, Hejnic, Dětřichova a Višňové. Pro naše děti to byla výborná příležitost poznat nové kamarády a zahrát si s nimi nejednu partii královské hry. Pochvalu za snahu zaslouží všichni – páťáci Prokop, Daniel a Viktor, třeťáci Lukáš, Zdeněk, David, Petr a Nela i nejmladší prvňák Honzík.

Mgr. Dobroslav Buřita

Mikulášské plavání

Mikulášské plavání7.12. jsem se s vybranými žáky účastnila Mikuláškého plavání, kterého jsme se poprvé zúčastnili v letošním školním roce v Novém Městě pod Smrkem. Jeli se mnou žáci 4. a 5.ročníku. Jejich úkolem bylo uplavat dohromady co nejvíce metrů za svoji školu. Plavecký styl nebyl předem určen- děti střídaly prsa, kraul a znak. Poslední dva styly se naučily na kurzu plavání. Plavaly jednu hodinu. Za jejich výkon jim moc děkuji. Výborně nás reprezentovaly.  Příští rok si určitě znovu rádi přijedeme zazávodit.

Položek: 1-4 z celkem: 72   začátekzačátekna poslední stranu

Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).