Položek: 1-4 z celkem: 85   začátekzačátekna poslední stranu

I-alba MŠ

Prosinec 2018

Kouzelný čas Adventu

Poslední měsíc v roce patří krásnému adventnímu času. Předvánoční čas začal výrobou adventního kalendáře. Plnění různých úkolů, který byl typický pro toto období děti nadchl natolik, že se každé ráno těšily, jaký úkol je dnes čeká. Zdařilou akcí byl „Čertí rej“, školka se proměnila v malé peklo s velkými a malými čertíky. Na příchod Mikuláše a Anděla se děti moc těšily, a protože máme ve školce hodné děti, tak jsme si mikulášskou besídku užili v pohodě. Děti za přednes básničky dostaly něco dobrého na zub.

Dalším příjemným zpestřením byla návštěva Hejnic na program: „Kouzlo Vánoc“, tento program byl velice zdařilý. Děti se prostřednictvím zábavných a poučných aktivit dozvěděly, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jak je slavíme dnes. Nechybělo ani tradiční vánoční tvoření, tentokrát si děti připravily z bylinek výborný čaj - Pro Dobrou náladu a Dobrý spánek.

Vánoce v Aréně, jde o předvánoční akci, která se každoročně pořádá v liberecké Home Credit Aréně, pro děti z mateřských škol, základních škol a dětských domovů. Bohatý program v podobě promítání pohádek, soutěží a hokejové exhibice Bílých Tygrů je pro děti zdarma. V rámci programu je vyhlášena soutěž s vánočním tématem. Letošní téma: „SNĚHULÁK“. Pod vedením paní učitelky Jany Bečičkové děti vyrobily sněhuláka, sněhulák byl natolik povedený, že děti vyhrály dárkový poukaz do Solné jeskyně.

S rodiči jsme se sešli na vánoční besídce, kde děti předvedly své recitační, pohybové a hudební pásmo. Ve třídě u Sluníček byla besídka přímo Čertovská! Ve třídě u Broučků si rodiče poslechli si význam některých vánočních tradic a měli možnost si je vyzkoušet. Děkujeme všem za přinesené vánoční cukroví.

Nechyběla ani vánoční nadílka, která rozzářila očička všech dětí. Dárečky, které jsme pod stromečkem objevily, jsme vzápětí důkladně prozkoumali. Děkujeme Ježíšku!

Mnoho štěstí a zdraví do nového roku 2019 Vám přeje kolektiv MŠ.

Podzim v lese

Listopad stále probíhá ve znamení podzimu. Cílem bylo naučit děti poznat zvířata žijící v lese, mít základní znalosti o jejich životě, jak se mají v lese chovat a také se naučily básničky k tomuto tématu.

Ve výtvarné činnosti se děti snažily vymalovat vybraný obrázek zvířátek podle skutečné barvy a zároveň si vytvořily vlastní pexeso, se kterým si rády zahrály.

Také se se pustily do pokusu se šiškou, jak reaguje smrková šiška na vodu.  Z procházky si děti přinesly suchou otevřenou šišku, poté ji vložily do velké sklenice s vodou a do druhého dne sledovaly, co se se šiškou stalo, zjistily, že se šiška zavřela, když ji nechaly do druhého dne na vzduchu tak se opět otevřela.

O perníkové chaloupce

Dostali jsme perníčky od maminky Tobiáška Vestfála a rozhodli jsme se, že je využijeme při zpracování známé pohádky. Klasické pohádky a jejich dramatizace jsou u dětí velice oblíbené. Při hrách a činností se dovedou vcítit do pohádkových postav a hru si užívají.  Děti se prostřednictvím této pohádky seznámily s hlavními postavami, jejich vlastnostmi a naučily se rozlišovat dobro a zlo. Zdobení perníčků patřilo k oblíbeným činnostem a výsledek stál za to! Děkujeme.

O perníkové chaloupce

Položek: 1-4 z celkem: 85   začátekzačátekna poslední stranu

Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).