Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 89   začátekzačátekna poslední stranu  

I-alba MŠ

Únor 2019

Únor 2019

První pomoc dětem

První pomoc pro děti aneb jak, předcházet úrazů a jak se zachovat při úraze. Celým programem nás provázel medvěd Eda, na kterém si děti mohly prakticky vyzkoušet jednotlivé úkony první pomoci. Vyzkoušely si masáž srdce, zavázat Edovi ruce a nohy.  Děti se naučily motivační básničku, aby si lépe zapamatovaly číslo na záchrannou službu. Informace byly dětem podávány jednoduchým způsobem formou, která děti bavila. Program byl pro děti velmi odborně veden a dětem se moc líbil. Určitě budeme v těchto aktivitách pokračovat.

Divadlo Honzy Krejčíka

V kině ve Frýdlantu jsme s dětmi ze třídy Sluníček shlédli divadelní představení pod názvem „Jak náš žebříček o šprušle přišel“.  Interaktivní divadelní představení bylo plné písniček, které vrátilo veselým a hravým způsobem „špriclíky“ člověčích hodnot na jejich místo. Dětem se představení moc líbilo a těšíme se na další setkání.

Masopust 

Přišel čas masopustu a děti již vědí, že kdo tuto tradici dodržel, drží půst až do Velikonoc. Náš školní vzdělávací program je zaměřen na tradice a během roku se s nimi seznamují a prožijí jednotlivé tradice. Celý týden nás provázeli lidové písničky, básničky. Téma je zakončeno masopustní veselicí, kde spolu s dětmi ze školy chodíme v průvodu v maskách po vesnici. Děkujeme za dobroty, které jsme za básničku dostali.

Karneval v MŠ

Poslední únorový den se ve školce ozývalo karnevalové veselí.  Děti a paní učitelky se proměnily v pohádkové bytosti, zvířátka a další postavy kouzelného světa dětských pohádek. Děti si společně zatancovaly a zazpívaly v rytmu dětských písniček, zdolávaly různé překážky, házely si s balónky a užily spousty legrace.  Děti si pochutnaly na dobrém perníku od paní kuchařek a společně si připily dětským šampaňským. No zkrátka jsme si karnevalový den užili všichni se vší parádičkou. Děkujeme rodičům za krásné kostýmy, které jste dětem připravili.

Bruslení

Dále pokračujeme ve Školičce bruslení ve Frýdlantu, děti se zdokonalují a vedou si skvěle.  V bruslení budeme pokračovat až dokonce března.  

                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                  

Leden 2019

Leden 2019

Tři králové

Svátek Tří králů letos vyšel na neděli a tak jsme ho s dětmi oslavili v pondělí 7. ledna tradičním Tříkrálovým průvodem. Děti se seznámily s příběhem o Třech králích, naučili se básničku, písničku, vyrobily si královské koruny a seznámily se s písmeny K, M, B. Vyvrcholením tohoto svátku byl Tříkrálový průvod vesnicí. Děti převlečené za Kašpara, Melichara a Baltazara, zazpívaly známou koledu. Popřáli jsme všem hodně zdraví a štěstí do nového roku 2019. Naše zastavení bylo u kuchařek, na Obecním úřadě, u pracovníků VPP, v obchůdku u Denisy a ve škole. Děti si vykoledovaly dobroty, za které moc děkujeme.

 Sluníčka

Začínáme nový rok s měsícem Lednem. Následující týden se děti seznamuji pomocí příběhu „Královna vloček“ s některými typickými znaky zimy a pozorují, že se kolem nás stále něco děje a mění. Děti se učí popsat obrázek se zimním motivem, hlavně se vyjadřovat celými větami a rozkládat slova na slabiky.  Děti se také seznámily s venkovním teploměrem, jeho funkcí a výraz: „BOD MRAZU“ už není pro ně neznámý. Teplotu kontrolují každý den. Ve výtvarné činnosti si děti skládáním, vystřihováním, lepením a kreslením vyrobily papírového sněhuláka - zatím nebylo venku takové počasí, z čeho by se dal postavit. Mráz namalovat ještě neumí, ale kamaráda Mrazíka ano, k tomu jim pomohla šablona s inkoustem, štětcem a zmizíkem.  Při pobytu venku pozorujeme skupenství vody a její proměny v přírodě voda-led. Hrajeme zimní hry a pozorujeme naší obec v zimní kráse.

 Broučci

Děti ze třídy Broučků se seznámily s příběhem „Královna vloček“ a s hlavními znaky zimy. Dozvěděly se proč je zimní období pro přírodu důležité, co můžeme dělat venku a jaký je rozdíl mezi zimou a létem. Broučci se naučily nové básničky a pohybové hry k tématu. Děti kreslily sněhové vločky i spirálové sněhuláky s technikou bílého kreslení. Společně vytvořily sněhulákové rodinky z pomačkaných a nalepených kousků papírových kapesníčků.

Druhá polovina ledna patřila tématu „ Zimní oblečení“. S dětmi jsme si povídali, proč se teple oblékáme a jaký je rozdíl mezi zimním a letním oblečením. Především jsme se učili správný postup oblékání a k tomu nám sloužil náš nový kamarád PEPÍK, kterého jsme každý den svlékali a oblékali - to děti velice bavilo. Nechybí ani nové pohybové hry a básničky k tématu. Děti si vytvořily zimní čepici, kterou si vybarvily barevnými temperami a vyzdobily vločkami (počet vloček odpovídal jejich věku) a jako přízdobu mašličku z vlny, o které vědí, že je na dotek příjemní a hřejivá.

 Při procházkách jsme hledali znaky zimy a sledovali zvířecí stopy. Povídali si o tom, jak se v zimě staráme o ptáčky a čím jim můžeme pomoci. Výroba dobrot pro ptáčky, které jsme zavěsili na stromy v zahradě školky, děti velice bavila. Malovaly do sněhu, dělaly andělíčky a na louce za Obecním úřadem postavily velikého sněhuláka. Vyšlapali jsme ve sněhu labyrint, koulovali se a seznámili se s dalekohledem. Do školky jsme se vraceli někdy mokří a vymrzlí, ale spokojení!

 Školička bruslení

Na zahájení školičky bruslení se děti velice těšily a už netrpělivě čekaly, kdy pojedeme za zimní stadión do Frýdlantu. Prostřednictvím profesionálního trenéra se děti naučí hravou formou základům bruslení na ledě, zdokonalování pohybových dovedností, samostatnosti a sebedůvěře. Děti jsou moc šikovné a bruslení je moc baví.

 

 


Položek: 1-4 z celkem: 89   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Tel.: +420 212 242 095
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

NOVINKY

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy