Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 79   začátekzačátekna poslední stranu  

I-alba MŠ

Říjen 2018

Říjen 2018

Projekt v MŠ - Odpad může být i poklad


Pokračování dalších bloků projektu probíhal ve školce.

Druhý blok z programu byl zaměřen na interaktivní část, kde se děti prostřednictvím her a pohybových aktivit seznámily s tím, že odpad může být vhodnou surovinou k dalšímu zpracování. Dále si na zahradě měly možnost prohlédnout, jak vzniká kompost – Vermikompostování. Jedná se o metodu zpracování bioodpadu, při které se využívá žížal.

Třetí blok projektu byl zaměřen na  tvořivé dílničky, kde si děti z odpadových materiálů vyrobily krásné loutky.

Poslední závěrečný blok byl určen pro rodiče. Děti, paní učitelka a lektorky seznámili rodiče, jak probíhaly jednotlivé části projektu. Co si děti pamatují a co se dětem z projektu nejvíce líbilo. Nakonec děti zazpívaly písničku, která je provázela celým projektem.

Cílem tohoto projektu bylo dětem přiblížit, že odpad může být také vhodnou surovinou k dalšímu zpracování a jak chránit naši Zemi. A že správný odpad je ten, který nevznikne.

Dýňobraní 

Dýňobraní je v naší školce tradicí, která patří k podzimu. Ve spolupráci s kutilským kroužkem pod vedením Irenky Fejtkové jsme se pustili do práce. Za pěkného počasí jsme na zahradě a vestibulu školky přivítali příznivce této tradice. Rodiče a děti se dali do dlabání dýní a vyrobili nádherné dýňové lucerny a lucerničky, které budou zdobit cestu ve Strašidelném lese v Předláncích. Někteří se pustily do práce se zápalem a vydlabali více luceren a u některých pod jejich rukama vzniklo umělecké dílo. 

Na přípravě této akce se podílely děti z mateřské školy, které upekly dýňový perník. Poděkování paní vychovatelce Irence Fejtkové za přípravu. Dětem napekla perníčky, které si mohly nazdobit a poté si vyrobit lucerničku. Děkujeme kuchyni a zejména naší milé kuchařce Věrušce Jírovcové a výbornou dýňovou polévku a poděkování rodičům a prarodičůmza pohoštění a vytvoření příjemné podzimní atmosféry.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout v naší fotogalerii - i-alba.

 

Září 2018

Září 2018

První dny v MŠ

Nový školní rok už začal a v naší školce nás přivítal sluníčkově. Do školky jsme přivítali nové děti. Ve třídě Sluníček máme 14 budoucích školáčků a třídu doplnily děti čtyřleté až pětileté. Do třídy Broučků nastoupily nové děti.  Občas ještě ukápne nějaká slzička, ale jenom na chvilku, než se pustíme do práce. Během tohoto měsíce pomáháme dětem překonat počáteční ostych, věnujeme se adaptaci nových dětí a vzájemnému poznávání se.

Výlety po okolí.

Využíváme slunných dní a vydáváme se s dětmi na výlet po okolí. Děti ze třídy Sluníček prozkoumaly okolí naší vesnice a děti ze třídy Broučků prozkoumaly okolí kolem břízek. Moc si to užily. Vše si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


Položek: 1-4 z celkem: 79   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Tel.: +420 212 242 095
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

NÁSTĚNKA

V měsíci září a říjnu probíhá také sběr kaštanů a žaludů. Zvážené je odevzdávejte u paní hospodářky Erbanové.
Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

NOVINKY

obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt "Kompenzační pomůcky pro žáky s podpůrnými opatřeními" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje
Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V průběhu jara 2018 probíhá v naší škole projekt "První cesty za kulturou II" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje.
obrázek
V průběhu roku 2017 byla v rámci projektu "Technické zabezpečení školní budovy" provedena úprava vstupu do školy, která byla finančně podpořená z dotačního fondu MŠMT.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 probíhá projekt ZŠ a MŠ Višňová spolufinancovaný Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 je škola zapojená do projektu "Na jedné lodi", který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt CIVIS:Zaostřeno na občanské a sociální kompetence, který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
V 2. pololetí školního roku 2017/2018 probíhá ve škole pro žáky 2. ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy