Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 74   začátekzačátekna poslední stranu  

I-alba MŠ

Červen 2018

 Červen 2018

V měsíci červnu se ve školce dělo mnoho zajímavých akcí.

První červnový den patřil dětem.  Pro děti jsme připravili známou dětskou hru Šipkovaná. Děti po cestě za pokladem plnily různé úkoly, které prověřily jejich znalosti, bystrost a pohybovou zdatnost. Posledním úkolem bylo hledání pokladu, který byl sladkou odměnou za jejich šikovnost. 

S dětmi ze třídy Sluníček jsme naplánovali výlet po známých místech naší vesnice. Sluníčko nám krásně svítilo na cestu.  Cesta z Višňové vedla k řece a přes most do Poustky, dále pokračovala cestou do Pohádkového lesa, kde jsme se posilnili a pokračovali na písečák, moc se nám tu líbilo. Dále jsme pokračovali Poustkou k paní Králíčkové a Hrdinové a přijali pozvání do jejich malého hospodářství. Mají tu zázemí, které bylo pro děti rájem a příjemným zpestřením. Moc jim děkujeme za milé pozvání.  Pokračovali jsme do Minkovic, přes bažinu a skončili ve Višňové. Děti cestou poznávaly okolí, názvy jednotlivých vesnic, ve kterých bydlí.

Poslední díl z projektu Malá technická univerzita - Hrajeme si na energetiky. V tomto díle se děti dozvěděli, k čemu mám je elektřina a co se stane, když ji nemáme.  Děti si postavily jednoduchý model elektrárny a pomocí technického výkresu postavily stožáry a vedení vysokého napětí. Cílem tohoto projektu bylo děti a pedagogy na základě přirozené hravosti vzbudit zájem o technické obory. Podle reakcí dětí z každé lekce, byl tento projekt velice zdařilý. Těšíme se, že od příštího školního roku budeme opět v tomto projektu pokračovat.

Plánovaný výlet na frýdlantskou rozhlednu, byl pro některé děti první návštěvou.  Autobus nás odvezl přímo pod rozhledu a po výšlapu do kopce jsme byli na místě. Děti se posilnily malou svačinou. Kdo se nebál a byl odvážný, mohl po schodech vystoupat na vrchol rozhledny a prohlédnout si okolí pěkně z výšky. Počet schodů na rozhlednu je 100. Z rozhledny je možné zahlédnout Lužické a Jizerské hory a výhled do Německa a Polska.

Rozloučení s předškoláky a pasování na školáky proběhlo v předposledním týdnu v naší školce. Děti si do školky přinesly věci na přespání, připravily si pelíšky na spaní a začala ta správná atmosféra. Nejprve jsme si s dětmi povídaly o školce, jak se těší do školy a prohlédly si fotky z minulých let. Pasování na školáky proběhlo za velikého pokřiku, a pak bylo pro děti připraveno pohoštění. Děkujeme maminkám Zuzky Erbanové, Barči Modráčkové a Dominika Hucka za sladké překvapení a krásnou květinovou dekoraci. Maminka Lucie Houdová upekla Sluníčkový dort pro Sluníčka, byl moc dobrý. S dětmi jsme si připili dětským šampaňským a popřáli mnoho úspěchu ve škole. Pak hurá na kutě a pohádka na dobrou noc. Věřte, mám, bude se mám po Vašich dětech stýskat, jsou moc prima! 

Děti se třídy Broučků jeli do Hejnic na výukový program: Na návštěvě u Krtečka. Děti jely na výlet vláčkem a z pátky autobusem. Společně se vydaly s pohádkovým krtečkem na výpravu do podzemí. Prostřednictvím aktivit prozkoumaly půdu, zjistily proč je vlastně důležitá. Naučily se, co do půdy patří a co by v ní být nemělo. Dětem se výlet moc líbil a těší se na další setkání.

Závěr června jako každoročně patřil výletu do Poustky. Výlet je pro děti ze třídy Sluníček, kde si mohou pod vedením manželů Novákových vytvořit výrobky z keramické hlíny. Prostředí, ve kterém se děti pohybují, nabízí spoustu zajímavých a prožitkových aktivit. Moc děkujeme manželům a dětem Novákovým za milé a vstřícné přijetí.

Všechny naše akce a aktivity si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Kolektiv MŠ všem přeje krásné prázdniny a pohodovou dovolenou.

Květen

Květen

MTU – Zpracovatel odpadů

Předposlední díl z našeho projektu Malá technická univerzita patřila zpracování odpadů. Děti se prostřednictvím aktivit dozvěděly, kde končí všechny odpadky, které vyhodíme do koše nebo popelnice. Dále zjistily co je to recyklace a co do běžného odpadu nepatří. Společně postavily skládku odpadů včetně odvětrávání a izolace. V červnu nás čeká poslední díl: Hrajeme si na energetiky.

Za včelím domečkem

Výukové programy hejnického Střevlíku nabízí spousty zajímavých programů. Opět jsme se s dětmi na jedem zajímavý přijeli podívat. Za včelím domečkem je další z programů, který seznamuje děti se životem včel. Po úvodní pohádce se vydáme do včelí říše, kde se dozvíme spoustu zajímavostí o životě včel a jejich úloze v přírodě. Nezapomeneme ani na práci pana včelaře a program zakončíme sladkou tečkou - ochutnávkou medu. Na podzim se opět vydáme na další zajímavý program.

Maminky mají svátek

Čtvrteční odpoledne ve školce patřilo maminkám a babičkám.  Děti předvedly pásmo plné říkanek, básniček a tanečků.  Moc se těšily, až maminkám vše ukáží. Každá maminka dostala z lásky vyrobené přáníčko, kytičku a sladkou pusu. Na závěr jsme pro maminky uspořádaly výstavu jejich portrétů a maminky hádaly, který obrázek je představuje.  Odpoledne pokračovalo tvořivou dílnou. Navštívila nás paní Růžičková z Andělky a pod jejím vedením si děti s rodiči vyrobili skleněnou kytičku.


Položek: 1-4 z celkem: 74   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Tel.: +420 212 242 095
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

NÁSTĚNKA

V měsíci září a říjnu probíhá také sběr kaštanů a žaludů. Zvážené je odevzdávejte u paní hospodářky Erbanové.
Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

NOVINKY

obrázek
V průběhu jara 2018 probíhá v naší škole projekt "První cesty za kulturou II" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje.
obrázek
V průběhu roku 2017 byla v rámci projektu "Technické zabezpečení školní budovy" provedena úprava vstupu do školy, která byla finančně podpořená z dotačního fondu MŠMT.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt "Kompenzační pomůcky pro žáky s podpůrnými opatřeními" podpořený z dotačního fondu Libereckého kraje
Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 probíhá projekt ZŠ a MŠ Višňová spolufinancovaný Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 je škola zapojená do projektu "Na jedné lodi", který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole projekt CIVIS:Zaostřeno na občanské a sociální kompetence, který je spolufinancován Evropskou unií.
obrázek
V 2. pololetí školního roku 2017/2018 probíhá ve škole pro žáky 2. ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy