Položek: 73-78 z celkem: 214   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Co se děje v trávě
Broučci se seznamovali s jarní přírodou, učili se poznávat rostliny a hmyz na louce. Při procházkách v přírodě  děti pozorovaly, co na louce roste a kvete a jaké broučky můžeme pozorovat. Pod lupou jsme zkoumali, co se děje v trávě a koho tam děti asi uvidí. Děti stavěly domečky pro broučky z dřevěných kostiček a z přírodního materiálu  tvořily mraveniště. Také jsme si s dětmi povídali, jak mají o přírodu pečovat a chránit ji.

Vítání Jara
Vítání jara je u nás ve školce spojeno s vynášením Moreny, jak s dětmi říkáme,“ babice zimnice“. Radostnými pokřiky: ,,Zimo, zimo, táhni pryč a ,,Neseme Morenu“ jsme se  s ní rozloučili. Dětem bylo připomenuto, co vynášení Moreny znamená. Nakonec jsme Morenu zapálili, vhodili do řeky a tím přivítali Jaro.

Únor 2022

V tomto měsíci se děti se seznámily se zimními sporty.  Rozvíjely a vnímaly  význam pohybu a sportu pro lidské zdraví. Přiblížili jsme dětem, jak je důležité chránit si své zdraví – správně se oblékat v zimním období. Seznámily se s lidským tělem a  poznávaly jeho části.

Také jsme neopomněli seznámit děti se zimními olympijskými hry. Hravou formou se seznámily s různými sportovními disciplínami a zásadami fair-play.

Masopust
Jakýmsi předělem mezi zimním časem a časem probouzející se přírody je masopustní období. Masopust je veselý svátek začínající den po svátku Tří králů, který končí Masopustním úterým – tedy den před Popeleční středou, která ale nemá své přesně stanovené datum. Jisté je však to, že zahajuje čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi

V období masopustu se děti připravovaly na masopustní průvod. Naučily se říkanku a písničku, která k masopustnímu průvodu patří. Připravily si masopustní koblížky, které  všem moc chutnaly.

Děti ze třídy Broučků  se přestrojily za zvířátka  a začalo masopustní veselí.

Pekař peče housky

Sluníčka jela na výukový program „Pekař peče housky“ do Hejnic. Cílem programu bylo seznámit děti, jak vzniká mouka a vyzkoušet si pečení housek vlastníma rukama. Děti se naučily, jak se zadělává kvásek, samy si vypracovaly těsto na housky  a  vlastnoručně si housky  upletly. Dětem se housky povedly,  program si užily a ještě si na nich pochutnaly.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout ve fotoalbu.

Leden 2022

„My Tři králové jdeme k Vám, štěstí zdraví vinšujeme vám“….  Známá písnička se nesla vesnicí 6. ledna, kde si děti z MŠ připomněly svátek Tří králů.  Děti se ve školce dozvěděly, že svátek je spojován se slavností Zjevení Páně. Tři králové představují mudrce Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří se vypravili do Betléma uctít právě narozeného Ježíše a přinesli mu dary zlato, kadidlo a myrhu. Děti si za zpěv vykoledovaly dobrůtky, za které moc děkujeme.