logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 43   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Výlet 4.třída

Výlet 4.třída

Dne 17.6. 2024 žáci ze čtvrté třídy navštívili v rámci terénní výuky vlastivědy keramickou dílnu paní Růžičkové v obci Andělka. Majitelka měla pro děti připravenou exkurzi s poutavým vyprávěním ohledně zpracování keramické hlíny, zakončenou výrobou keramických želviček. Děti měly možnost vidět několik technik práce s hlínou. Nejvíce nadšení vzbudila ukázka práce s hrnčířským kruhem. Po skončení programu v dílně jsme zakončili výlet procházkou po Andělce, spojenou s hledáním vlastivědných zajímavostí obce Andělka ( kostel sv. Anny, smírčí kříž u kostela, hrobka rodu Stone na místním hřbitově a nakonec průsečík 51. rovnoběžky a 15. poledníku ). Děti v průběhu června ještě zaznamenaly svoje poznatky z výletu do kolektivní práce.
Mgr. Lenka Langová

Pasování na čtenáře

Pasování na čtenáře

     V pátek 14. června navštívili knihovnu ve Višňové prvňáčci. Čekala je velká událost „Pasování na čtenáře“. Žáčky nejdříve seznámila paní knihovnice s tím, co je knihovna, jak v ní najít správnou knížku a jak si ji půjčit domů.
Prvňáčci museli prokázat, že si titul „Jsem čtenář“ opravdu zaslouží. Každý z nich přečetl kousek textu z vybrané pohádkové knížky, aby mohl být paní knihovnicí pasován na čtenáře. Vyjádřením slibu se žáci zavázali, že budou knížky ochraňovat a hezky se k nim chovat. Za odměnu prvňáčci dostali od paní knihovnice a pana starosty medaili „Čtenář“, pamětní list a knížku „Příhody malých prvňáčků“.
„Pasování na čtenáře“ si prvňáčci určitě moc užili.
Mgr. Zdenka Zimová

Projektový den-3.-5.třída

    V pátek 14.6. se žáci 3. – 5. třídy ZŠ a MŠ Višňová zúčastnili 4. projektového dne zaměřeného na plýtvání potravinami. Tématem čtvrtého bloku byl nedostatek potravin.
  Součástí první části byla prezentace na téma “Nedostatek potravin ve světě”. Žáci se seznámili s některými organizacemi zajišťujícími dostatek jídla a pitné vody v rozvojových a nejméně rozvinutých zemích. (OSN, FAO, UNICEF, Člověk v tísni) Následně, podle slepé mapy, vyhledávali některé nejméně rozvinuté země na mapě Světa. Dále se dozvěděli, které oblasti jsou nejvíce ohroženy změnou klimatu, jaké jsou příčiny nedostatku potravin - zvětšující se sucho a příliš vody, možná řešení nepříznivých podmínek pěstování, jak zastavit oteplování a co je to ”Pařížská dohoda”
V závěru této části žáci vybarvovali a vytvářeli tematické mandaly.
  V druhé části žáci shlédli prezentaci Dobrá strava. Zamýšleli se, co je dobrá strava, jaké jsou klady a zápory svačin - ovoce do škol, co je to potravinová pyramida a důležitost jídla - co rádi jíme a proč jíme. Poté se rozdělili do skupin a odpovídali na otázky v pracovním listu, sestavovali potravinovou pyramidu a tvořili přehled svého denního menu.
Třetí část byla věnována potravinových obalům. Žáci nejprve přemýšleli, jaké údaje mohou na obalech najít. Z prezentace se dozvěděli, co vše lze z obalů vyčíst a proč je důležité tyto informace sledovat a jak rozpoznat klamavé obaly.
V poslední části žáci tvořili koláže plovoucích záhonů.
Projektový den se vydařil a žáky obohatil o nové a pro běžný život důležité informace.
Bc. Jaroslava Sedlaříková 

Výlet turistického kroužku

Výlet turistického kroužku

V soboru 8.6. jsme se vydali na poslední výlet turistického kroužku v tomto školním roce. Spojili jsme potřebné s užitečným a neváhali jsme navštívit DOD v ekocentru Střevlik v Oldřichově v Hájích. Do pěkné vesničky jsme dorazili vlakem dopoledne z Višňové. Krásnou procházkou jsme se prošli po této malebné vísce. Cestou jsme zahlédli spoustu zajímavé architektury a hasičské závody. Po příchodu do ekocentra jsme se zapojili do programu, který zde byl pro návštěvníky moc hezky přichystán. Děti nejprve nadchla výroba králíčka z vlny. Někteří chlapci si raději vyzkoušeli, jak se mele obilí pro slepice. Dále jsme všichni vyráběli včeličku z přírodnin a ovečku z vlny. U toho jsme si mohli vyzkoušet i česání vlny. Nejvíce děti bavila návštěva zvířátek přímo v jejich ohradách. Navštívili jsme kozy, králíky a slepice. Některé děti stihly dokonce posbírat čerstvá vajíčka v kurníku. Myslím, že výlet si užily a nezapomenou se do turistického kroužku přihlásit i v novém školním roce. Samozřejmě budeme rádi, když se náš kroužek rozroste také o nové zájemce.
Mgr. Adéla Paříková

Akademie-zrušeno

Vážení rodiče a žáci, 
z důvodu špatné předpovědi počasí jsme nuceni zrušit zítřejší Akademii. Náhradní termín bude zveřejněn v září. 
Děkuji za pochopení, Adéla Paříková

Včelí království-projektový den mimo školu

Včelí království-projektový den mimo školu

V pondělí 20. května se vydali žáci 1. a 2. třídy do Ekocentra v Oldřichově v Hájích na výukový program „Včelí království“. Žáci společně s lektorkou Lenkou nejdříve prozkoumali velký model včely a dozvěděli se mnoho zajímavostí o jejím životě. Žáci uviděli zblízka, jak se vyvine nová včelka, seznámili se se včelí královnou a ostatními pilnými včelkami. Lektorka žákům prozradila tajemství, kde se bere med, jak se krmí včelí miminka a nechala je přivonět k pravému včelímu vosku. Prostřednictvím různých her se žáci zkusili podívat se na svět včelíma očima. Na vlastní kůži žáci pocítili, jak jsou náročné a zároveň významné včelí profese. Lektorka také pozvala žáky na prohlídku včelího úlu. A nebyl to jen tak obyčejný úl, ale prosklený úl s opravdickými včelami. Nakonec si mohli žáčci ve stánku koupit hezký suvenýr a něco dobrého. Celý program se žákům moc líbil, určitě si odnesli domů spoustu nových zážitků.


Položek: 7-12 z celkem: 43   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.
Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy