logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídy

V úterý 16.dubna proběhl zápis nových žáčků do první třídy. Většina se ho již nemohla dočkat. Děti si mohly vyzkoušet práci s novými interaktivními hračkami (roboty), které mohly jednoduše naprogramovat a poslat je třeba do hračkářství na nákup. Pak ve své budoucí třídě absolvovaly osobní pohovor s paní učitelkou. Paní učitelka se je ptala na základní vědomosti, které by měl žák, který nastupuje do první třídy již znát. Dětičky byly opravdu moc šikovné. Už se na ně moc těšíme.

 

Celkem je zapsáno zatím 14 žáků. Dva žáci prostřednictvím zákonného zástupce požádali o odklad povinné školní docházky.

Cvičení AMOK

Cvičení AMOK

V pondělí 25.3. proběhlo v budově základní školy taktické cvičení Policie ČR zaměřené na eliminaci aktivního střelce.

Nejprve byli žáci rozděleni do dvou skupin podle věku. Policisté je seznámili s tím, co se v takových případech dělá, jak policie jedná (co může, nemůže…). Jak se mají zachovat samotní žáci a učitelé. Proběhl nácvik barikád ve třídách za přítomnosti policistů.

Potom došlo k nácviku „na ostro“. Jeden z policistů hrál pachatele. Chodil po chodbách a snažil se dostat do zamčených a zabarikádovaných tříd. Žáci se v tichosti schovávali ve třídách se svými třídními učiteli. Po příjezdu Policie ČR neotvírali ani skutečným policistům. Většinou otevřeli až po hlasu paní ředitelky, která řekla domluvené heslo, aby věděli, že nácvik skončil.

Na závěr došlo k ukázce zadržení pachatele před budovou školy.

Všechny třídy se chovali ukázkově. Tyto aktivity nacvičujeme během ochrany člověka za mimořádných situací.

 

Děkujeme Policii ČR za skvělou spolupráci. Především panu Vítu Velzelovi.

                                                            Za ZŠ Višňová, Adéla Paříková

Výlety turistického kroužku

Výlety turistického kroužku

V měsíci březnu jsme se vydali na dva výlety s turistickým kroužkem. Na kroužek je aktuálně přihlášeno 21 žáků.

První výlet byl do Kryštofova údolí. Vydali jsme se na cestu v sobotu 2.3. dopoledne. Navštívili jsme kostel a nově otevřené Muzeum betlémů, kde jsme shlédli pohyblivý betlém a nespočet dalších druhů betlémů vyrobených ze dřeva, z křišťálu, z porcelánu atd. Bylo toho opravdu hodně. Určitě doporučujeme návštěvu. I pan průvodce byl úžasný, odpověděl na všechny zvídavé otázky dětí. Po návštěvě muzea jsme se šli občerstvit do místí netradiční cukrárny a následovala procházka po obci v krásném údolí Jizerských hor.

Druhý výlet byl opět v sobotu 16.3. Cestu jsme začali ve vlaku do Liberce a následovala jízda autobusem směr Sedmihorky. Zde jsme se vydali po žluté turistické značce na zříceninu hradu Valdštějn. Tam nás čekalo malé občerstvení. Odtud jsme se vydali na Hrubou Skálu. Navštívili jsme Arboretum Bukovina a Lázně Sedmihorky. Po cestě jsme viděli především krásnou přírodu, které vévodily pískovcové skály. Stihli jsme si zahrát i několik her. Na závěr jsme sice trochu promokli, ale nezkazilo nám to skvělý pocit z toho, že jsme ušli hezkých 11 km.

Mgr. Adéla Paříková

Spaní ve ŠD

Před zeleným čtvrtkem proběhlo spaní ve školní družině, kterého se zúčastnili žáci 2. oddělení. Celý večer byl zaměřen na Velikonoce. Pro žáky byla připravena nejen úniková hra z pekárny, při které luštili rébusy a získávali jednotlivé části kódu, ale také pomlázkový labyrint a velikonoční vajíčko s početním řetězcem. Poté si všichni vytvořili papírovou ovečku a filcové vajíčko s tulipánkem. 

Po společných aktivitách si každý připravil a snědl večeři - toasty. Pak už začala příprava na večerku. Ráno po snídani jsme si čekání na rodiče zpestřili ptačím bingem. Pro velký úspěch jsme ho hráli asi 8x!

Bc. Jaroslava Sedlaříková

Návštěva Severočeského muzea- ŠD

Návštěva Severočeského muzea- ŠD

Dne 27.2.2024 se žáci ŠD vydali na výlet do Severočeského muzea v Liberci. Zde měli možnost zúčastnit se tematického programu zaměřeného na dřevo. Prozkoumávali rozdíly mezi jednotlivými druhy dřeva a přemýšleli, v jakém typu lesa mohou danou dřevinu najít. Dozvěděli se také, jak se stromy rozmnožují, jak se počítá jejich stáří a kteří škůdci mohou stromy napadnout a uškodit jim. Nakonec si do vlastnoručně vyrobeného a ozdobeného květináče zasadili semínka.

V muzeu také navštívili expozici mechanických hudebních automatů a zahráli si na Pianolu a dendrofon. Při hře na dendrofon zjistili, že každá lamela/každé dřevo při poklepání paličkou vydává jiný zvuk.

Pro všechny to byl příjemně strávený prázdninový den.

Bc. Jaroslava Sedlaříková a Irena Fejtková

Projektový den-3.-5..třída

Dne 27.3. proběhl již třetí projektový den zaměřený na plýtvání potravinami na téma "Co je za jídlem". V první části žáci III., IV. a V. tř. třídili lokální - sezónní a dovážené potraviny a zamýšleli se nad tím, jak lze lokální potraviny uchovat mimo sezónu. 

V další části následovalo povídání o FAIRTRADE potravinách a putování za čokoládou. Žáci pracovali s textem, ve kterém se dozvěděli o pěstování kakaovníku a co předchází výrobě čokolády.

V třetí části jsme si povídali o palmovém oleji a důsledcích jeho pěstování. Povídáním nás provázela opička Opi a následně žáci pracovali s textem o životě orangutana.

Poslední část byla zaměřena na pěstování banánů. Průvodcem nám byla kniha Banán - Podivuhodná cesta Bruna Banána z plantáže až do koše. Žáci si ve skupinkách četli, pracovali s textem, vyhledávali informace a pracovali s mapami.

Během celého projektového dne jsme používali nejen interaktivní tabuli, ale také mapu Světa, na které žáci vyhledávali místa, o kterých jsme si povídali.

Nakonec dostali zaslouženou odměnu -  FAIRTRADE čokoládové bonbony.

Bc. Jaroslava Sedlaříková


Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.
Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy