Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 126   začátekzačátekna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Střevlik- Hejnice

Střevlik- Hejnice

Jedno příjemné říjnové čtvrteční dopoledne strávili čtvrťáci v areálu lesnického učiliště v Hejnicích s programem Lovci mamutů. Po úvodním seznámení se s lektorem jsme získali na přibližně 50m dlouhé pěšině v parku představu o vývoji života na Zemi, o dinosaurech, mamutech, pralidech… Zajímavými aktivitami bylo rozdělávání ohně bez pomocí zápalek či střelba z různých typů luků. Zjistili jsme, že dříve trávili lidé veškerý čas v přírodě a znali ji mnohem lépe než my dnes.

                                                     Mgr. Dobroslav Buřita

Návštěva svíčkárny

Návštěva svíčkárny

Ve středu 23. 10. 2019 se vydali žáci druhé třídy na exkurzi do Svíčkárny RODOS v Liberci. Cílem programu bylo seznámit žáky názorně i prakticky s výrobu svíček. Žáci nejvíce ocenili praktickou část, při které měli příležitost obarvit a nazdobit svíčky, naplnit sáček koupelovou mořskou solí a vlastnoručně vyrobit zápich k Halloweenu. Celá akce se velice vydařila a žáci se vraceli nadšeni a spokojeni.

                               Mgr. Adriana Macková

3D kino v tělocvičně

V pátek 25. 10. se žáci školy zúčastnili kulturního programu v tělocvičně. Nejprve proběhl program pro žáky 1. - 3. třídy. V tělocvičně byl pro ně připraven velký stan nafouknutý vzduchem. Na strop stanu jim byl promítnut přírodovědný film Strom. Zábavnou formou byl dětem přiblížen vývoj růstu stromů a jejich spojení s přírodou.                   

Pro žáky 4. a 5. třídy byl připraven program o lidském těle. A zde jsou dojmy a postřehy několika žáků 5. třídy:

 

Lidské tělo ve virtuální realitě

V pátek 25. 10. jsme byli v tělocvičně na programu Lidské tělo ve virtuální realitě. Bylo to nádherné. Hlavní postavy byly Steven, Tereza, Alex, Viron a pes Muffin. Dozvěděla jsem se něco více o lidském těle, třeba že nemám jíst moc mastného jídla. A bylo to i srandovní. Moc se mi to líbilo.                                                                                                                                                 Bára Židů

 

25. 10. jsme byli v tělocvičně na filmu, který se jmenoval Lidské tělo ve virtuální realitě. Jaké postavy v tom filmu hrály: Tereza, Muffin, Steven, Virus. Byl to 1 hodinový film a dost zábavný. Leželi jsme ve velikém stanu a v tom stanu se vše promítalo. Ukazovali nám, jak to vypadá v našem těle a bylo to tam super.                                                                                               Natálka Roubalová

 

V pátek 25. 10. jsme šli do tělocvičny na program Lidské tělo. Bylo to jako virtuální realita, bylo to moc hezké. Říkali, že si máme mýt ruce, když přijdeme ze záchodu, zvenčí, musíme si mýt ruce i před jídlem.  Hlavní postavy Steven, Muffin, Tereza a Alex. Bylo to moc hezké a propracované. Byl tam ještě Viron, což byl bacil.                                                                                                  Anetka Hrdinová

 

Návštěva knihovny ve Višňové

V úterý 15. 10. se konal pro žáky druhého a třetího ročníku ZŠ a MŠ Višňová zajímavý program v obecní knihovně. Děti se zábavnou formou seznamovaly se základními informacemi o knihovně. Například kdy má knihovna otevřeno či kolik dětských knih si zde mohou vypůjčit. Při hledání dat děti nosily knihy na hlavě, což některým činilo velké potíže a o to více jsme se společně nasmáli.

Následovalo seznamování s vybranou knihou. Žákům však nebyl prozrazen závěr příběhu, což v dětech vyvolalo velkou zvědavost a touhu po vypůjčení knihy. Aktivity byly zakončeny sladkou odměnou, kterou žáci samozřejmě ocenili.

Program všechny velmi nadchl a už nyní se těšíme na další návštěvu.

                                                                                     Mgr. Iveta Vojířová

 


Položek: 1-4 z celkem: 126   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy