Položek: 1-4 z celkem: 27   začátekzačátekna poslední stranu

Vychovatelky školní družiny a školního klubu

Irena Fejtková
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Zprávičky ze Školní družiny - prosinec

Dne 19. a 20. 12. měli žáci ZŠ ředitelské volno. Aktivit se účastnily družinové i nedružinové děti.

Ve čtvrtek 19. 12. měly možnost jet na výlet do Frýdlantu. Navštívily nejen stálou expozici Frýdlantský betlém a vyřezávaný dřevěný betlém v životní velikosti na nádvoří radnice, ale také vánoční šachový turnaj. Zde si mohly na volných šachovnicích zahrát šachy nebo dámu.

Večer se žáci navštěvující 2. oddělení a kroužek „Řemesla našich babiček“ v hojném počtu zúčastnili vánočního spaní ve školní družině. Ustrojili si „vánoční stromeček“, připravili pomazánku na jednohubky, nazdobili chlebíčky a z domova si přinesli na ochutnání cukroví a něco pro mlsné jazýčky. U slavnostně připraveného stolu jsme si popřáli krásné Vánoce a společně povečeřeli. Poté nastal čas na čtení a hry. Společně četli z knížky J. Lady „Mikeš – Zvířátka u jesliček“ a hádali hádanky z pohádek. Ve volných chvílích hráli hry a kreslili obrázky. Večer rychle utekl a nastal čas na spaní. Před usnutím shlédli pohádku „Čert ví proč“. Ráno po snídani se postupně rozcházeli do svých domovů nebo zůstali na tvoření.

V pátek 20. 12. bylo pro žáky připraveno vánoční tvoření. Měli možnost namalovat si vánoční dřevěnou ozdobu a vyrobit si sadu vánočních přání.

Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdniny

31.10. 2018
Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdninyI přes nepříznivé počasí jsme se vydali na výlet za poznáním po blízkém okolí. Vlak jsme vyměnili za autobus. Náš cíl byl zámek a hrad Frýdlant, kde nás čekala milá paní průvodkyně Drahuška. Vyprávěla nám pohádku "O Meluzíně", o tom co se dříve jedlo, jak lidé žili, jak si děti hrály a co se učily. Prohlídku jsme zakončili v hradní místnosti, kde si děti vyzkoušely, jaké je to být králem a královnou. Zámecký park v neděli ozdobila lípa na počest 100. výročí založení Československa. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny a poté se autobusem vrátili úspěšně zpět do Višňové. Irena Fejtková a Jaroslava Sedlaříková

Položek: 1-4 z celkem: 27   začátekzačátekna poslední stranu

Základní škola se otevírá od 25.5.
Mateřská škola se otevře 18.5.
ŠD je stále uzavřena.
V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
Plánovaná škola v přírodě je zatím přesunuta na konec září 2020. Dětem z páté třídy bude záloha vrácena.