Položek: 93-98 z celkem: 105   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Rozloučení s ledem

Žáci 5.třídy se již naposledy zúčastnili 15.12. bruslení na stadionu ve Frýdlantu. Od ledna jezdíme opět plavat do plaveckého bazénu v Novém Městě pod Smrkem. Plavecký výcvik bude trvat 10 týdnů. Zimní radovánky už bohužel nestihneme. Rozloučili jsme se tedy s ledem a poslední bruslení si náležitě užili. Bruslili jsme celé dvě hodiny a po náročném tréninku jsme za odměnu šli na oběd do města. Domů jsme se vrátili unaveni a spokojeni. Už se těšíme na příští zimu!

Návštěva Naivního divadla v Liberci

Dne 10.12.2021 se žáci naší školy zúčastnili dopoledního divadelního představení - Lišák Renard.

Lišák Renard je loutková dobrodružná komedie inspirovaná legendami a příběhy o důvtipném lišákovi. Inscenace nás zavedla do období podzimu, kdy se zvířata připravují na zimu.

Lišák Renard ale přichází o domov a všechny své zásoby. Když se mu nedostane pomoci od ostatních zvířat, usmyslí si, že to, co nedostane po dobrém, vezme si po zlém. Podniká loupežné výpravy a brzy je označen za největšího lupiče všech dob. Loupit ho baví čím dál víc, ale zapomíná na nebezpečí, která mu hrozí.

Návštěva divadla byla velmi příjemným zpestřením v předvánoční době.

Vzhledem k aktuální situaci jsme mohli být v sále sami a nesetkali jsme se s žádným jiným kolektivem.

Bc. Jaroslava Sedlaříková

Vyhlášení sběru kaštanů a žaludů

Tradičně se žáci školy zapojili do sběru kaštanů pro zvířátka v lese. Letos se zapojil rekordní počet dětí. To už dlouho nepamatujeme a také jim moc děkujeme. Zvířátka budou určitě moc vděčná.

Na prvním místě se umístil Samuel Šíma (5.tř.), následovala ho Hana Galasová (4.tř.) a bronzový byl Dominik Hucek (3.tř.). Vyhlásit soutěž přišel pan starosta Tomáš Cýrus a za myslivecké sdružení pan Antonín Erban. Moc děkujeme za krásné ceny!

Návštěva Střevliku 3.+4.třída

Ještě koncem listopadu se vydali třeťáci se čtvrťáky do Střediska ekologické výchovy LK v Oldřichově v Hájích na poznávání našeho ptactva. Pod vedením lektora Střevliku nejprve připravovali ve skupinkách krátké prezentace o vybraných druzích ptactva, po seznámení se s hlasy našich opeřenců si zasoutěžili rozděleni na dvě družstva v ptačím pexesu – ke zvukové ukázce hledali správný obrázek.

Vyzbrojeni dalekohledy jsme se na závěr vydali do přírody pozorovat ptáčky. Vytrvalé dopolední sněžení nám však neumožnilo je spatřit ve větším množství, a tak jsme si spíše užili více prvního letošního sněhu než zimou a větrem prokřehlých ptáčků zpěváčků.

Mgr. Dobroslav Buřita

Zápis do MŠ Višňová na školní rok 2022/2023

Zápis do MŠ Višňová proběhne v pátek 13.května 2022 od 15.00 do 17.00 hodin v budově mateřské školy.
K zápisu doneste občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte, vyplněné a potvrzené dokumenty            (Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání+potvrzení o očkování dítěte).

Podrobné informace naleznete v sekci Mateřská škola-dokumenty.
Dotazy na tel: 725 554 521

Zápis do 1.třídy na školní rok 2022/2023

Zápis do 1.třídy
proběhne ve čtvrtek 28.dubna 2022 od 13.00 do 16.00 hodin
K zápisu doneste občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

Podrobné informace naleznete v sekci Základní škola-dokumenty.
Dotazy na tel: 725 554 521