Položek: 89-94 z celkem: 209   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Výtvarná soutěž

Děti ze třídy se Sluníček zapojily do výtvarné soutěže Vlakem do Evropy, který vyhlásil Liberecký kraj.

Děti měly za úkol nakreslit obrázek, spojený s vlakem, železnicí a podobně. Děti se tohoto úkolu zhostily na jedničku a obrázky se moc povedly. Všechny obrázky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Výsledky budou zaslány na kontaktní email zapojených MŠ, a to nejdéle do 07. 06. 2021. Nejlepší díla budou v létě vystavena v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii na stránkách školy

Duben 2021

Duben v MŠ

13. dubna se vrátily do školky děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. Jejich návrat byl podmíněn testováním a děti se testovaly dvakrát týdně. Všechny děti si zaslouží pochvalu, protože zvládly testování na jedničku. Poděkování také patří rodičům za spolupráci a trpělivost během testování.

Nástup do školky

V prvním týdnu jsme zařazovali aktivity vedoucí na upevňování vztahů, komunikaci a spolupráci, probíhala takzvaná adaptace. S dětmi jsme si povídali, jak trávili čas, když byla  školka zavřená. Jak se dětem dařilo plnit úkoly, které jim běhen zavření školky byly zadávány.

V dalším týdnu  jsme si s  dětmi zopakovali  charakteristické znaky jara, jaké změny probíhají v přírodě a co znamená aprílové počasí. Při procházkách venku děti pozorovaly proměny přírody,  poznávaly jarní kytičky a návrat čápů z teplých krajin.

Poslední dubnový týden tradičně patří čarodějnicím. V tomto týdnu se děti hravou a zábavnou formou seznámily se svátkem pálení čarodějnic. Děti zkoušely čarovat.  Každý den byl pro děti připraven pokus, který pak samy mohly vyzkoušet. Pokusy, které jsme s dětmi vyzkoušeli:  Proč je důležité si mýt ruce, výroba slizu, lávová lampa a  bublající kouzelný lektvar.

V pátek se všechny děti proměnily v čarodějnice a čaroděje, poslouchaly písničky o čarodějnicích, vytvářely bublající kouzelný lektvar a na zahradě hledaly zatoulané pavouky. Nechyběl běh s košťaty, děti si je vyráběly a ozdobily. Protože vyšlo pěkné počasí, došlo i na opékání buřtíků. Děti si tento poslední dubnový den užily.

Březen 2021

Distanční výuka v MŠ

Z důvodu uzavření mateřské školy jsme od 8. března zahájili distanční výuku. Distanční  výuka se stala součástí školského zákona, a to i v mateřských školách. Děti s povinnou předškolní docházkou (v posledním roce docházky do MŠ) jsou v tomto případě povinné distanční výuku plnit. Je to způsob výuky, která probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny.

Vzdělání probíhá především v inspirativních námětech na společné aktivity dětí s rodiči v domácím prostředí, na tvoření, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby nebo pohádky atd.,  doplněných o systematicky cílené pracovní listy.

Materiály jsou rodičům zasílány e-mailem nebo si je rodiče mohou vyzvednout v tištěné podobě v mateřské škole. Materiály jsou určeny především pro děti v posledním roce docházky do MŠ, ale mohou je využívat i mladší děti.

Moc bych chtěla poděkovat rodičům za spolupráci v období distanční výuky. Za vaši ochotu, vstřícnost, trpělivost, zpětnou vazbu a čas, který věnujete svým dětem. Děti plní  úkoly a  rodiče je vzorně posílají nebo nosí vypracované do školky.  Děkujeme. Těšíme se, až se brzy uvidíme.                                                                                                                     Kolektiv MŠ

Únor 2021

Z pohádky do pohádky

Kdo by neznal Červenou Karkulku, Perníkovou Chaloupku, Tři prasátka, Budulínka a Koblížka neposedu? Ti všichni a další pohádkoví kamarádi nás provázeli v únoru. Cílem tohoto tématu bylo prostřednictvím her a činností přiblížit dětem pohádkový svět. K tématu jsme vyrobili „Zlatý pohádkový klič“. Postupně jsme navázali na téma Karneval. S dětmi jsme se připravovali na karnevalové veselí, vyzdobili třídu, upekli smajlíky z lineckého těsta a ozdobili. Bohužel jsme museli karneval odložit. Děti, až se sejdeme, určitě si karneval užijeme!

Zimní období je sice krásné, dokonce nám nadělilo docela slušnou sněhovou nadílku, ale je pravda, že se těšíme už i na jaro, na jarní aktivity tvořené venku při sluníčku.

Leden 2021

Paní zima kraluje

Ani v zimním a mrazivém počasí v naší mateřské škole nezahálíme. Užíváme si společně strávených chvil, chodíme ven, bobujeme, stavíme sněhuláky, nebo se jen kloužeme. Taky se staráme o ptáčky v zimě, tvoříme pro ně závěsné krmení, hrajeme si, tvoříme. Také se seznamujeme s vodou, jejím skupenstvím a jak vznikají sněhové vločky. Povídáme si o zimních sportech a bezpečnosti při jejich realizaci.

Prosinec 2020

Advent v MŠ

Prosinec, poslední měsíc v roce patří k dlouho očekávaným měsícem zejména pro děti. S dětmi jsme se připravovali na příchod Vánoc a krátili si čas různými aktivitami. Nejprve jsme školku vyzdobili, naučily se básničky, písničky, koledy. Pozvali jsme do školky Mikuláše a Anděla, který za básničku nebo písničku odměnil děti sladkým překvapením.

Děti ze třídy Sluníček měly možnost shlédnout výukový program „Kouzlo Vánoc“. Cílem tohoto programu bylo připomenout dětem tradice a zvyky Vánoc. Formou zábavných a poučných aktivit se děti dozvěděly, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jak je slavíme letos.
Děti si společně s panem lektorem zahráli Vánoční příběh. Nechybělo ani tradiční vánoční tvoření. Tento program patří k oblíbeným a vždy se na něj těšíme.

Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl, nadělil dětem dárečky. Děti dostaly hračky, stavebnice a další pomůcky, které zpříjemní dny ve školce.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a krásný novy rok 2021.