Položek: 85-90 z celkem: 209   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Procházka do přírody

Na procházkách do přírody se děti učí nejen poznávat své okolí, ale také objevovat a pozorovat  přírodu. Se Sluníčky jsme se vydali do lesa v okolí Předlánc, pozorovali řeku Smědou a stavěli přehrady s kamenů.  Pochutnali si na upečených buřtících a nechyběl fotbálek, který  mají děti rády.

S Broučky jsme se také vydali do Předlánc k řece Smědé. Děti si pouštěly lodičky, které si samy vyrobily. Pozorovaly, jak lodičky plují po vodě a byly zvědavé, kam asi doplují. Pohrály si na nedaleké louce, posilnily se na cestu a hurá do školky.

Sluníčka ve škole

Budoucí školáčci navštívili svoje kamarády v 1. třídě základní školy. Děti obdivovaly, jak už umí číst, psát i počítat. Paní učitelka si pro děti připravila úkoly, které děti ze školky hravě zvládly a vyzkoušely si, jak se sedí v opravdové lavici. Děti si také prohlédly prostory školy a nahlédly do jiných tříd. Všichni se už moc těší, jak budou od září také nosit aktovky a budou umět všechno jako současní prvňáčci.

Pasování na školáky

Rozloučení s předškoláky a pasování na školáky proběhlo v posledním týdnu ve školce. Děti si do školky přinesly věci na přespání, připravily si pelíšky na spaní a začala ta správná atmosféra. Nejprve jsme si s dětmi povídaly o školce, jak se těší do školy, vyrobili si fotku na památku. Na zahradě si upekly něco dobrého k večeři. Pasování na školáky proběhlo za velikého pokřiku, a pak bylo pro děti připraveno pohoštění. S dětmi jsme si připili dětským šampaňským a popřáli mnoho úspěchu ve škole. Pak hurá na kutě a pohádka na dobrou noc. Věřte, mám, bude se mám po Vašich dětech stýskat, jsou moc prima!

Děkujeme rodičům za spolupráci, nebyl to rok lehký, ale myslím, že jsme jej společně zvládli. Přejeme Vám všem klidnou dovolenou a dětem prima prázdniny.

Květen 2021

Květen v MŠ

První týden v květnu se všechny děti vrátily do školky, už jsme se na ně moc těšily. Bez testování a roušek. Návrat dětí do školky po dlouhé době proběhl na jedničku a my se mohly věnovat tématům, které jsme si pro ně připravili.

Den matek

V květnu všechno kvete a maminky mají svátek.  Proto jsme si s dětmi povídali o maminkách, vyrobily přáníčka a naučily se básničku pro maminku. Prostřednictvím tohoto tématu rozvíjíme v dětech pozitivní city, vedoucí k uvědomění si významu rodiny.

Rodina

Děti se hravou formou seznámily s jednotlivými členy rodiny, s jejich postavením v rodině a rodinným životem. Upevnily si názvy jednotlivých členů. Vědí, že každý někam patří a každý má svůj domov. Děti si  uvědomují, jaký má význam slovo rodina.

Dopravní prostředky

Děti se zábavnou formou seznámily s dopravními prostředky a povoláními s nimi spojené. Vybarvily si podlé své fantazie dopravní prostředky a vydaly společně na výlet.  Cvičily se v hrubé a jemné motorice, zrakovému a sluchovému vnímání a početními představami.

Výtvarná soutěž

Děti ze třídy se Sluníček zapojily do výtvarné soutěže Vlakem do Evropy, který vyhlásil Liberecký kraj.

Děti měly za úkol nakreslit obrázek, spojený s vlakem, železnicí a podobně. Děti se tohoto úkolu zhostily na jedničku a obrázky se moc povedly. Všechny obrázky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Výsledky budou zaslány na kontaktní email zapojených MŠ, a to nejdéle do 07. 06. 2021. Nejlepší díla budou v létě vystavena v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii na stránkách školy

Duben 2021

Duben v MŠ

13. dubna se vrátily do školky děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. Jejich návrat byl podmíněn testováním a děti se testovaly dvakrát týdně. Všechny děti si zaslouží pochvalu, protože zvládly testování na jedničku. Poděkování také patří rodičům za spolupráci a trpělivost během testování.

Nástup do školky

V prvním týdnu jsme zařazovali aktivity vedoucí na upevňování vztahů, komunikaci a spolupráci, probíhala takzvaná adaptace. S dětmi jsme si povídali, jak trávili čas, když byla  školka zavřená. Jak se dětem dařilo plnit úkoly, které jim běhen zavření školky byly zadávány.

V dalším týdnu  jsme si s  dětmi zopakovali  charakteristické znaky jara, jaké změny probíhají v přírodě a co znamená aprílové počasí. Při procházkách venku děti pozorovaly proměny přírody,  poznávaly jarní kytičky a návrat čápů z teplých krajin.

Poslední dubnový týden tradičně patří čarodějnicím. V tomto týdnu se děti hravou a zábavnou formou seznámily se svátkem pálení čarodějnic. Děti zkoušely čarovat.  Každý den byl pro děti připraven pokus, který pak samy mohly vyzkoušet. Pokusy, které jsme s dětmi vyzkoušeli:  Proč je důležité si mýt ruce, výroba slizu, lávová lampa a  bublající kouzelný lektvar.

V pátek se všechny děti proměnily v čarodějnice a čaroděje, poslouchaly písničky o čarodějnicích, vytvářely bublající kouzelný lektvar a na zahradě hledaly zatoulané pavouky. Nechyběl běh s košťaty, děti si je vyráběly a ozdobily. Protože vyšlo pěkné počasí, došlo i na opékání buřtíků. Děti si tento poslední dubnový den užily.