Položek: 77-82 z celkem: 209   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Říjen 2021

Říjen

Co jsme s dětmi prožili v tomto krásném podzimním měsíci? Povídali jsme si o podzimní přírodě. Co se děje se stromy a jak se kolem nás mění bary. Při procházkách jsme vnímali krásu podzimní přírody, její barevnost a pozorovali jsme různé přírodní materiály.

Povídali jsme si s dětmi o podzimních plodech. Plody podzimu nás obklopují a proto je třeba se je naučit rozeznávat. Seznamujeme se s rozdílnými povrchy (hladký/hrubý), mezi tím, co je ovoce a zelenina, a jejich rozeznáváním. Děti si za pomoci paní učitelky připravili vše potřebné na přípravu bramborové polévky, kterou jim paní kuchařky uvařili a děti si ji snědly. Moc jim chutnala.

Děti také viděly, jak se vyrábí mošt z jablíček, výrobu křížal a poznávaly chuť ovoce, kde musely zapojit všechny smysly.

Cvičení v tělocvičně

V říjnu jsme začali s dětmi  využívat prostory tělocvičny a při pěkném počasí využíváme hřiště. Děti se seznamují s prostředím a režimem tělesné výchovy, nenásilně se tak připravují na vstup do školy. Během cvičení si vyzkouší nejen tělovýchovná náčiní a nářadí, která ve školkách nejsou běžná, ale naučí se i správným hygienickým návykům, jako je př.evlékaní před a po cvičení

Zdravá lednice

V pondělí 25. října se ve školce uskutečnil vzdělávací program pro děti ke zdravé výživě pod názvem “Lednice zdravé 5”. Dětem byly hravou a zábavnou formou předány informace o základech zdravé výživy. Pásmo bylo protkáno praktickými úkoly, do kterých se mohly zapojit všechny děti. Dětem se program moc líbil. Děti si mohly udělat “zdravý špíz” ze zeleniny, který si s chutí snědly.Vzdělávací program poskytl MŠ nadační fond Albert zcela zdarma. Děkujeme.

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.

Září 2021

Září 2021 Jak to u nás vypadalo v září ve školce? Můžete se podívat v naší fotogalerii. Nové děti se postupně adaptovaly na nové prostředí, starší děti byly rády, že se sešly s kamarády a mohly si, všichni zase spolu hrát. V prvních týdnech jsme vytvářeli a opakovali si pravidla, jak se máme ve školce chovat, co se může a co naopak nesmí. Nejmenším dětem pomáhají s adaptací rodiče, kteří mohou své děti doprovodit až do třídy. Chceme, aby toto období bylo pro děti radostné. Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně¨.  Děti se také naučily několik básniček a písniček k jednotlivým zářijovým tématům.

Výlety po okolí

Využíváme slunných dní a vydáváme se s dětmi na výlety  po okolí. Děti ze třídy Sluníček prozkoumaly okolí naší vesnice a děti ze třídy Broučků prozkoumaly okolí kolem školky a Pohanských kamenů. Moc si to užily. Na procházkách do přírody se děti nejen učí poznávat a orientovat se ve svém okolí, ale také objevovat a pozorovat  letní a podzimní  přírodu.

Šlapací motokára pro děti

Rádi bychom poděkovali panu M. Pavelkovi z Frýdlantu za darování dětské šlapací motokáry. Motokára je určena dětem od tří do sedmi let, má posuvnou sedačku a volant lze nastavit do dvou poloh. Užijí si ji proto menší i větší děti. Děti měly z tohoto dárku velikou radost a děkujeme za obnovení „vozového parku“,  který chceme dále rozšířit.

Za motokáru moc děkujeme!

Jak se ve školce máme a co společně děláme, to se dozvíte, když si prohlédnete fotky ve fotogalerii I- alba. Na fotkách poznáte, čemu jsme se věnovali. Dětí se ptejte a zajímejte se, děti rádi sdílejí své zážitky ze školky. Tak hurá do toho!